Banner mainpage

Collapse

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Diverse crisissen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://www.telegraaf.nl/opinie/rode.../76703330.html

    Roderick Veelo: in welke staat van verwarring moet je verkeren om hier Hamas toe te juichen?

    Er rijdt een vrachtwagen door Nederland met een replica van een tunnel zoals Hamas ze in Gaza heeft aangelegd. De imitatietunnel is een paar meter kort, maar lang genoeg voor een claustrofobisch moment. Je waant je even in het echte tunnelcomplex diep onder de grond in Gaza. Al 21 maanden worden daar mensen in gijzeling gehouden, voor zover zij nog in leven zijn. De rijdende tunnel is nagenoeg het enige dat ons daaraan helpt herinneren.

    De vrachtwagen wordt regelmatig met protest onthaald. Op de markt in Wageningen werd de truck vorige week bekogeld met rode verf en riepen demonstranten „hup Hamas!” Zij juichen Hamas toe om de oorlog tegen Israël te winnen, maar dat die organisatie daarvoor gijzelaars meent nodig te hebben, mag de aandacht niet krijgen.

    „Hup Hamas” doet denken aan een voetbalwedstrijd; eerder dan aan oorlog voeren. Maar als voetbal oorlog is geldt het voor deze demonstranten andersom ook. Clubgevoel vereist blinde trouw aan het eigen team en verbiedt de geringste compassie voor de ander. Gelijk aan voetbalhooligans organiseren fanatieke Hamas-supporters spreekkoren en gaan zij het gevecht aan met andermans spullen en de openbare orde.

    Enthousiasme voor Hamas vindt miljoenenpubliek


    Het enthousiasme voor Hamas wordt hier al lang niet meer onder stoelen of banken verborgen. Het vindt een weg naar een miljoenenpubliek via demonstraties, sociale media, universiteiten en muziekfestivals. Het bestaansrecht van Israël wordt te vuur en te zwaard bestreden en bands als Kneecap en Bob Vylan (”death death to the IDF”) weten op welke knoppen ze moeten drukken, om het publiek voor Hamas te winnen.

    De aanhang van Hamas in het Westen mag dan groeien, in Gaza zelf is de liefde voor de terreurgroep op z’n retour. Er zijn berichten en beelden van demonstraties tegen Hamas. De prijs van de oorlog die op 7 oktober 2023 werd begonnen is steeds meer Palestijnen te hoog. De functie van menselijk schild is hen de ellende niet waard en de terreur die de organisatie uitoefent bij het bemachtigen van voedsel en noodhulp doet de loyaliteit aan Hamas ook geen goed.

    Openbare martelingen in Gaza


    Er is enorme moed voor nodig om in Gaza in opstand te komen tegen Hamas. De 22-jarige Palestijn Uday Rabie werd volgens zijn familie gearresteerd en doodgemarteld voor zijn deelname aan een van de anti-Hamasdemonstraties.

    Op filmpjes uit Gaza zijn openbare martelingen te zien. Mannen liggen geblinddoekt op de grond, enkels aan elkaar gebonden. Gemaskerde leden van de Al-Qassam Brigades slaan met ijzeren staven hun benen en voeten kapot tot ze kreupel zijn voor de rest van hun leven. De openbare martelingen en de filmpjes ervan zijn bedoeld om duidelijk te maken wie er de baas is en wat Palestijnen te wachten staat als het hen aan gehoorzaamheid ontbreekt.

    In welke staat van verwarring moet je verkeren om deze terreurorganisatie toe te juichen op een plein in Wageningen of Amsterdam? Wat is de waan van het morele overwicht als het geweten martelingen, moorden, gijzelingen en groepsverkrachtingen voor lief neemt zolang ze door Hamas worden begaan?

    Comment


    • Originally posted by Berend View Post
      en waar was jij toen er 500.000 Syriers een land verder werden vermoord, toen hoorden we je niet, of Sudan of nog tig landen, je maakt je alleen maar druk over Israel, iets met anti semitisme?
      Dus als ik het afkeur dat het IDF bewust onschuldige vrouwen en kinderen vermoord, ben ik anti-semiet?? Rare jongen ben jij..Ik ben anti-IDF en anti-kolonisme, ja inderdaad!!

      Comment


      • dat zegt ie niet, maar jij negeert vrijwel alle oorlogen en genocides die nu plaatsvinden of onlangs hebben plaatsgevonden met veel meer doden, en je begint steeds alleen over slachtoffers van Israel

        dat is toch vreemd?

        als het je schijnbaar niet uitmaakt dat een veelvoud doden in de buurt vallen daar, of bv dichterbij Nederland en die benoem je nooit, altijd IDF dit en dat maar nooit de grotere oorlogen met meer slachtoffers benoemen, dat zet te denken

        en als mensen je hier mee confronteren negeer je het opnieuw of begin je weer alleen over IDF, dus misschien ben je het zonder dat je ervan bewust bent, want waarom maak je je niet druk over veel meer slachtoffers elders?

        Comment


        • Originally posted by Johnny Walk View Post
          jullie?

          er zijn uitspraken dat er geen sprake is van genocide als het aantal slachtoffers in een stadsoorlog 1 of meer 3 terroristen of soldaten zijn t.o.v. aantal burger doden, in Gaza is dat 2 op de 5.

          Maar goed dat maakt niet zo veel uit qua welk woord er gebruikt wordt

          Wel dat niemand zich druk maakt om 500.000 burgerdoden in Syrie en wel moord en brand schreeuwen over 20.000 terroristen en 30.000 burgerdoden op een groeiende bevolking van ruim 2 miljoen die ook als doel vernietiging van Israel hebben wat een direct overduidelijke genocide is en tot op de dag van vandaag vrede weigeren en ook de laatste gijzelaars niet vrijlanten en die oktober aanvallen uitvoerden om de vredesbesprekingen die Israel aan het doen was met oa Saudie Arabiet te doorbreken omdat Hamas geen vrede wil net als Iran en Hezbollah niet en daarvoor de burgers van de landen als menselijk schild gebruiken of zelf onderdrukken en doden

          Waarom hoor ik die ant semieten daar nooit over?
          Alleen maar over de doden in Gaza, maar niet dat ze geen vrede willen ,hun volk vermoorden en onderdrukken, Israel willen vernietigen, babies als voetbal gebruikten, doormidden hakten en sneden etc etc en ze NOOIT stoppen met hun terreur,, en waarom hoor ik die mensen niet over de oorlog in Sudan waar miljoenen mensen op de vlucht zijn

          waarom wel anti Israel die steeds worden aangevallen en nu wat terugdoen en nog geen 10% schade van wat er in Syrie is gebeurd hebben aangericht wat 1 land verder ligt?

          is links de nieuwe anti semiet, of te wel de nieuwe Nazi's?

          En dan vanuit Nederland zo druk maken terwijl Europa 0.0 invloed heeft daar in Israel, en we een veel grotere oorlog niet ver van ons vandaan hebben waar dagelijks een veelvoud doden vallen.

          Waarom die willekeur, waarom alleen druk maken om Gaza?

          Dat antwoord komt maar niet
          vuurwants roept alleen maar , en antwoord nooit, alleen maar IDF dit en dat,

          overigens die genocide telling zit iets anders, gaat om 1 burger dode op 1 soldaat dode in een stadsoorlog, maar goed, het maakt het totaal aantal slachtoffers er niet minder belangrijk om

          in Gaza waar de bevolking groeit nu ruim 2 miljoen (hij neemt dus niet af en daarom is het om een 2e punt al geen genocide) mensen wonen zijnruim 20.000 Hamas terroristen gedood en naar schatting 30 a 35.000 burgers.

          In Syrie het buurland zijn ruim 500.000 burgers gedood in 10 jaar door regime Assad met o.a. de hulp van de Russen

          en...

          belangrijk punt...

          Hamas en Hezbollah terroriseren hun eigen volk, en worden gefinancieerd door o.a. het extreme moslim regime van Iran wat zijn zijn eigen bevolking ook terroriseert en drones maakt voor Rusland, en hebben alle drie tot doel om Israel te vernietigen. En het maakt ze niet uit of ze daar hun eigen burgers voor moeten opofferen. Die 3 partijen willen geen vrede, NEE ZE WILLEN VERNIETIGING VAN ISRAEL

          men vergeet weer ff waarom die slachting op 7 oktober juist toen en tegen welke Israeli's plaatsvond, en waarom dat bewust zo gruwelijk werd gedaan....

          Israel moet optreden om hun eigen bevolking te beschermen, en doen dat ook gericht , ja waarbij nevenschade van burgerdoden vallen, echter de bevolkingsaantallen in Gaza groeit nog steeds, dus men is niet uit op vernietiging van een volk, daarvoor zou Israel wel de middelen hebben, maar dat doen ze niet, ze willen Hamas vernietigen of zoveel mogelijk voor de komende jaren uitschakelen en dat lukt aardig op dit moment.

          Het Palestijnse volk wat Hamas gekozen heeft zou nu op moeten staan om dat Hamas bewind om ver te werpen en een regime change in Iran zit vrijwel het hele Midden Oosten op te wachten.

          Comment

          Working...
          X