Banner mainpage

Collapse

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Algemeen, Privehuizen / Clubs, Provincie Utrecht

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maar dan is de pers niet op de hoogte of in velden of wegen te zien

    Comment


    • https://www.privehuislacloche.nl/nie...eente-utrecht/

      Status legalisering thuisprostitutie Utrecht en verdere prostitutieplannen Gemeente Utrecht

      Eind december heeft de Gemeente Utrecht de thuisprostitutie gelegaliseerd, mits de thuiswerkende sekswerkers aan bepaalde regels voldoen zoals, in bezit zijn van BSN nr, belastingafdracht, alleen werkzaam zijn, op het werkadres ook wonen en ingeschreven staan, bankrekening als sekswerker hebbende, minimaal 21 jaar zijn etc.



      We zijn nu bijna 4 maanden verder en van de ca. 500 thuiswerkende sekswerkers hebben zich ca. 4 a 5 zich gemeld bij de Gemeente en deze zijn niet door de Gemeente gecontroleerd of ze aan de regels voldoen. Dus op dit moment werk nog steeds 99 a 100% illegaal thuis, zonder handhaving wat een oneerlijke concurrentie is van de 2 overgebleven legale privehuizen die moeite hebben mede hierdoor, om genoeg sekswerkers in hun zaak aan het werk te hebben. In ons privehuis en ons collega privehuis werken gemiddeld samen ca. 20 sekswerkers maximaal waarvan een groot deel ook nog een kort dagdeel. Terwijl wij wel streng gehandhaafd worden tegen over ca. 500 sekswerkers thuis die niet gehandhaafd worden. De legalisatie heeft dus zoals wij al enkele maanden voorspelden geen zin en geen effect in de realiteit. De situatie voor die sekswerkers is qua veiligheid, legaliteit etc. wat een eis was van de commissie Zorgdrager niet beter geworden, sterker nog, die is vrijwel gelijk gebleven, er zijn dus geen veilige legale sekswerkplekken bij gekomen.

      Ook met de nieuwe regels voor privehuizen waarbij een vergunning 1-malig 5 jaar wordt afgegeven en voor de eventueel nieuwe locatie in parking Paardenveld 1-malig 10 jaar zonder kans op verlenging, zullen er geen nieuwe sekswerkplekken bij komen omdat het niet rendabel is om tonnen te investeren voor een exploitant om 10-15 sekswerkplekken te maken op een nieuwe locatie voor een 1-malige periode van 5 of 10 jaar, zonder restwaarde/doorverkoop goodwill.

      Laat staan dat het idee wat geopperd werd om exploitanten die verslaafde sekswerkers en of sekswerkers zonder papieren op te nemen (dat voorstel heeft het nipt niet gehaald in de raad) voorrang te geven op een vergunnig totaal strijdig is met de huidige werk en ook niet realistisch is in de praktijk om uit te voeren.

      Wordt vervolgd…..

      Comment


      • Waarom hanteren ze in Utrecht een eu regel van geen verlenging na 5 jarige vergunning, en in andere steden wel?

        Comment


        • Dus ze maken regels zonder ze te handhaven? HOE DOM

          Comment


          • https://www.sexdome.nl/prostitutie/n...e-paardenveld/

            Nu ook actie voor seksplekken in garage Paardenveld

            Er is niet alleen protest tegen het plan van de gemeente om in parkeergarage Paardenveld een sekswerkbedrijf te vestigen met vijftien werkruimten. Zaterdag 3 mei is er in Wijk C een protestdemonstratie.



            Er zijn nu ook twee posters verschenen bij de Daalsetunnel, die positief staan tegenover de seksplekken. Degene die de posters heeft gemaakt is de AntiCommercieleActieBeweging. Ze zijn
            hier actief op Instagram en Mastodon.

            Nieuws030 nam via de chat contact op met deze club.

            Hallo, we zagen de foto’s. Is dit een actie voor seksplekken in de garage?
            – Ja correct. En een antwoord op de tegendemo van 3 mei.

            Waarom?
            – Er zijn >4 sekswerkplekken verdwenen afgelopen jaren in Utrecht (de Baan, Europalaan, de Burg/Zandpad, Jaffastraat, Hardebollenstraat). Sekswerk gaat door. Veilige werkplekken nu!

            Wij hebben ook de (een bestaande) petitie die op 33 stond leven in geblazen: Realiseer de sekswerkplekken in parkeergarage Paardenveld.

            Comment


            • artikel klopt niet, er zijn meer legale sekswerkplekken verdwenen in Utrecht met meerdere privehuizen op oa de Voorstraat (Huize Mona), en op de Gansstraat en nog meer omdat het domweg niet meer rendabel is omdat er 500 illegale sekswerkplekken erbij zijn gekomen via thuisprostitutie wat niet gehandhaafd wordt door de gemeente en nog steeds illegaal is ondanks de zongenaamde legalisatie door de gemeente wat pure symboolpolitiek is omdat die dames niet volgens de regels werken en niet gecontrolleerd worden en zo een oneerlijke concurrentie zijn van de 2 overgebleven privehuizen in Utrecht.

              Nieuwe locaties zijn met eenmalige vergunningen die de gemeente voor 5 of 10 jaar afgeeft domweg niet rendabel om te investeren....

              Comment


              • Originally posted by Johan Geluk View Post
                artikel klopt niet, er zijn meer legale sekswerkplekken verdwenen in Utrecht.
                Er staat >4 sekswerkplekken. Dus meer dan 4.

                Comment


                • maar een raambordeel kan meerdere sekswerkplekken hebben en een privehuis ook als je iedere werkkamer als sekswerkplek telt, wat ook zo is

                  er zijn veel privehuizen de laatste jaren verdwenen, en vele raambordelen, en er zijn nu nog nog maar 2 legale privehuizen over met denk 7 en ca 10 kamers? is ca 17 sekswerkplekken in totaal

                  en er werken bij benadering 500 dames thuis illegaal, dat zijn er dus nog wel wat en die vallen onder de gemeente onder legaal, dus wat willen die sekswerkers dan precies? die groep die in Paardenveld wil wil niet in de privehuizen of thuis werken? terwijl kamerverhuur overal in Nederland niet eens 100% gevuld is. Het is erg tegenstrijdig allemaal. En dan moet een exploitant voor een kortere duur heel veel geld investeren voor 10-15 sekswerkplekken die hij niet 100% gevuld krijgt of uberhaupt zijn investering terug kan verdienen met een tijdelijke vergunning van 5 of 10 jaar, waar gaat het over. Links bestuur snapt niet wat ondernemen is en hoe de realiteit in de prostitutie nu is en stimuleert ook nog eens de valse concurrent van de legale privehuizen door 500 illegale sekswerkers gewoon niet te controleren en door te laten werken zonder zicht op belastingafdracht, gedwongenheid, minimale leeftijd, BSN nr, of ze er ook wonen wat verplicht is bij die nieuwe regels, wantoestanden etc etc. Wie zitten ze nu voor de gek te houden hiermee?

                  Comment


                  • iedere sekswerker heeft weer een ander belang of voorkeur voor werk, en verdiept zich niet in of een locatie voor een exploitant rendabel is, en schijnbaar de Gemeente ook niet, dat kan alleen de ondernemer tonen. Het feit dat de illegale markt door internet overal groeit en zorgt voor raampanden en privehuizen die leeg staan of stoppen omdat het financieel niet meer te doen is, is jaren aan de gang en zou toch een veeg teken moeten zijn voor overheden zou je zeggen? Of zitten ze weer vast in hun eigen tunnelvisie met wellicht wel goede bedoelingen?

                    Comment


                    • Ramen zijn ook huurkamers, Pruvehuis Almere ook, en dat zit ook nooit vol. Veel dames willen die kosten of extra werk met marketing, klantencontact niet. De meeste privehuizen werken via opting in.

                      Tja en de danes thuis zwart geld

                      Comment


                      • er zit een christenpartij in de raad, die wordt door jullie over het hoofd gezien die willen geen prostitutie, gevolg van hun plannen is dat dan alles illegaal gaat en de positie sekswerker daardoor slechter wordt

                        en partijen als GL, PvdA, D66 moeten compromissen sluiten met die christenenen, dus krijg je natuurlijk een kutbeleid waar niemand beter van wordt, dom dom dom, maar goed ze vangen hun geld en ze geven ons belastinggeld uit en ze leven nog lang en gelukkig in hun waanwereld, terwijl de realiteit een hele andere is en niet zo mooi is zoals zij wensen of denken te bereiken

                        intelligentie zit niet in HBO of academische opleiding, dat is een grote misvatting

                        Comment


                        • zolang die regel van die schaarse vergunning niet wordt verlengd aan huidige exploitant, gehandhaafd wordt is het gewoon straks klaar, want een ondernemer kan niet investeren en geld verdienen in een periode van 5 jaar en daarbij zeker niet in de huidige markt waar de illegale prostitutie terrein wint en voor 99% niet wordt gecontroleerd door politie en gemeentes. Zwartwerk, onder de leeftijd, hygiene, gedwongenheid, illegale bewoning, onveilige werkplekken voor sekswerk, overlast in buurten tot gevolg. Alles wat men niet wilde is aan het terugkeren en wordt juist door wetgeving en plannen Gemeentes gestimuleerd.

                          Ambtenaren, beleidsmedewerkers, wethouders hebben geen flauw benul van wat ze aan het doen zijn. Of het is de bedoeling juist dat ze alle legale prostitutie weg willen hebben met als gevolg dat de illegale markt overblijft die nu al groter is dan de legale markt. Stelletje stomkoppen!🤬

                          Comment


                          • het is inderdaad over een paar jaar over met de legale prostitutie onder mom van die EU regel, dat is niet te doen, het is nu al lastig als men 500 thuiswerkers legaliseert zonder handhaving dus die 500 werken nog steeds illegaal, ca 4 dames hebben zich bij de Gemeente gemeld, en zijn ook nog niet eens gecontroleerd.

                            Hoe moeten 2 privehuizen dagelijks opboksen tegen 500 illegaal thuis werkende sekswerkers?

                            Waarom zijn afgelopen jaren vele privehuizen en seksclubs dicht gegaan? Omdat ze niet meer rendabel zijn, geen genoeg sekswerkers kunnen krijgen omdat ze zonder controle illegaal kunnen werken.

                            En je ziet overal de legale prostitutie verdwijnen en Gemeentes gaan het met domme regelgeving nu nog ff versnellen dan het verdwijnt. Christelijke partijen vinden dit geweldig maar vergeten dat het aantal sekswerkers niet daalt, maar juist onder ongewenste omstandigheden in de illegaliteit verdwijnen. Men ziet het niet, men wil het niet zien en men verschuilt zich achter een EU regel. Het is straks gewoon over en uit.

                            Comment


                            • https://www.sexdome.nl/nieuws/politi...n-aangehouden/

                              Politie stuit op illegale prostitutie in Amersfoortse woning, twee vrouwen aangehouden

                              Bij een controle dinsdag in een woning aan de Bergstraat in Amersfoort is illegale prostitutie aangetroffen. Op last van de burgemeester is de woning nog dezelfde avond gesloten.



                              Handhavers en politie controleerden de woning na anonieme meldingen. Op het moment van de controle waren er twee vrouwen aanwezig in de woning. Zij zijn allebei aangehouden door de politie omdat zij zich niet konden identificeren.

                              Op last van burgemeester Lucas Bolsius is de woning per direct gesloten voor een periode van vier weken.

                              Een pand waar illegale prostitutie of seksuele uitbuiting plaatsvindt is volgens de gemeente te herkennen aan veel aanloop van bezoekers die maar kort in de woning verblijven. Ook bij dit adres was er sprake van dergelijke signalen. Dankzij meerdere anonieme meldingen bij Meld Misdaad Anoniem kon er succesvol worden ingegrepen.

                              Vorig jaar werd om dezelfde reden een woning gesloten aan het Isseltseveld in Amersfoort. Eerdere jaren gebeurde dit al aan de Amsterdamseweg, de Lijsterstraat en de Emiclaerhof.

                              Bron: ad.nl

                              Comment


                              • Overheden zij op prostitutiebeleid volkomen de weg kwijt en waarom wordt die EU regel niet overal gevolgd?

                                Comment


                                • https://www.sexdome.nl/prostitutie/s...noegen-blijft/

                                  Sekswerk in parkeergarage Paardenveld (Utrecht) stap dichterbij, maar ongenoegen blijft

                                  Bewoners van de Utrechtse Wijk C voelen zich niet serieus genomen bij de nieuwe plannen voor parkeergarage Paardenveld. Die krijgt een nieuwe functie met culturele broedplaatsen, horeca en sportgelegenheid. Daarnaast moet er een kleinschalige locatie voor sekswerk komen. Over dat laatste is wethouder Eelco Eerenberg niet eerlijk geweest, beweren de bewoners. Gisteravond kregen ze steun voor die bewering van de Utrechtse gemeenteraad.



                                  Al meermalen is er kritiek op het huidige college met onder andere GroenLinks, PvdA en D66. De wethouders hebben de burgerparticipatie en inspraak niet op orde, zo klinkt uit de buurt. De kritiek wordt veelal onderschreven door een groot deel van de politieke partijen. Wethouders hebben meer dan eens toegegeven dat er fouten gemaakt zijn in de participatie. Dan gaat het onder andere over ruimtelijke projecten zoals de herindeling van de Maliebaan, Weertsingel Oostzijde en het Ledig Erf.

                                  Verschillende scenario’s


                                  Wethouder Eerenberg (D66) is verantwoordelijk voor de participatie. Binnenkort krijgt de gemeente parkeergarage Paardenveld in eigendom. Het liefst wil Eerenberg het ding slopen en het gebied herontwikkelen, maar dat kan pas over tien jaar. Daarom presenteerde hij een drietal scenario’s om die tien jaar te overbruggen.

                                  In het eerste scenario blijft de parkeergarage een plek om vooral auto’s te parkeren. Dat is financieel het meest aantrekkelijk voor de gemeente. Dan is er een scenario om de parkeergarage wel te slopen en het gebied tijdelijk in te richten met bijvoorbeeld een grasveld.
                                  Duurzame logistiek


                                  In het laatste scenario krijgt de garage voor een deel een andere functie. Zo zou er een culturele en maatschappelijke broedplaats moeten komen met een oppervlakte van 2700 m2. Het dak zou openbaar toegankelijk moeten worden, met een combinatie van groen, sport, spel en horeca. Verder zouden er openbare toiletten komen en een hub voor duurzame stadslogistiek.

                                  Maandenlang mochten de bewoners en ondernemers van Wijk C meepraten over de plannen. En toen de participatie was afgerond kwam Eerenberg onverwacht met het plan om er ook ruimte voor sekswerkers aan toe te voegen. Die zou niet zichtbaar zijn voor de buitenwereld, met vijftien kamers voor sekswerkers die klanten op afspraak ontvangen. Over dit deel van het plan konden de omwonenden niet meepraten. Die zijn daar furieus over en startten een petitie. Die werd bijna zeshonderd keer getekend en voor de commissievergadering van gisteren aan de raad aangeboden.

                                  Een groot deel van de raad schaart zich achter de bewoners en hekelen het participatietraject. Oppositieleider Tess Meerding (VVD) zei dat ze zoiets nog nooit had meegemaakt. Mirac Usta (Denk) noemde het schijnparticipatie. En Anton Stam (Volt) deelde een denkbeeldige rode kaart uit.

                                  Het plan zelf kan op stevige weerstand van een deel van de oppositie rekenen. Toch is een ruime meerderheid voor het scenario waarbij de garage deels een nieuwe functie krijgt, inclusief het sekswerk.

                                  Zandpad gesloten


                                  De tegenstelling over sekswerk in de raad is groot. Dat bleek ook uit het feit dat er maar liefst vier uur vergaderd werd over het onderwerp, waarbij alleen nog de raadsleden aan het woord kwamen. Rond middernacht werd de vergadering geschorst. Op 3 juni gaan de politici verder, dan mag wethouder Eelco Eerenberg reageren op de kritiek. Twee weken daarna zal het plan door de meerderheid van de raad goedgekeurd worden, zo is de verwachting.

                                  In 2013 werden de sekswerk-ramen op het Zandpad en in de Hardenbollenstraat gesloten. Destijds werd beloofd dat Utrecht binnen een jaar een nieuwe veilige plek voor raamprostitutie zou hebben. Twaalf jaar later is dat niet gelukt. Ook bij de sluiting van de tippelzone aan de Europalaan ging het fout. Die moest plaats maken voor de nieuwbouwwijk Merwede. Toen de gemeente twee nieuwe plekken voorstelde om te tippelen in De Meern en op de Lage Weide stak daar een storm van protest op. De tippelzone werd desondanks gesloten, en nieuwe locaties kwamen er nooit.

                                  Bron: rtvutrecht.nl

                                  Comment


                                  • er gaat niks open zolang de markt er niet is, sexlocaties als privehuizen zijn dicht gegaan omdat ze het niet meer konden verdienen omdat er niet voldoende meiden zijn, de werken lekker zwart illegaal thuis

                                    en als ze nu eenmalige niet verlengbare vergunningen gaan geven dan heeft het al helemaal geen zin meer voor een sexondernemen, ze snappen echt niets van de realiteit daar op het gemeentehuis

                                    Comment


                                    • https://www.sexdome.nl/nieuws/vvd-ge...es-in-utrecht/

                                      VVD: ‘Geef meer openheid over mogelijke sekswerklocaties’ in Utrecht

                                      De Utrechtse VVD wil meer openheid over de locaties in de stad waar mogelijk sekswerkplekken worden ingericht. Wethouder Eelco Eerenberg wil vijftien werkplekken voor sekswerkers inrichten in parkeergarage Paardenveld. De VVD wil weten op welke buurten in de stad de wethouder nog meer zijn oog heeft laten vallen.



                                      Dat er iets gaat gebeuren met de parkeergarage aan het Paardenveld is al langer bekend. De buurt kon vorig jaar maanden lang meepraten, maar nadat het participatieproces was afgelopen, kwam Eerenberg met het idee voor vijftien sekswerkplekken in het pand.

                                      De Utrechtse VVD is tegen dat plan, zij vinden Wijk C niet geschikt voor een dergelijke voorziening. “Wij zijn tegen sekswerkplekken op deze locatie, omdat wij denken, dat het participatieproces slecht is gegaan”, zei de VVD-fractievoorzitter Tess Meerding in een uitzending van Stadhuisplein op Bingo FM. “Maar ook omdat deze locatie eigenlijk al zoveel veiligheidsproblemen heeft, dat het heel onverstandig is om hier nu ook sekswerk toe te voegen, wat altijd gepaard gaat met bepaalde criminaliteit.”

                                      Anton Stam, commissielid van Volt, vindt het jammer dat de VVD altijd dwars lijkt te liggen als het gaat om plekken voor sekswerkers. “Als het puntje bij het paaltje komt, dat ze toch altijd ‘nee’ lijken te zeggen.” Hij meent dat de VVD zijn oren altijd naar de bewoners laat hangen.

                                      Lastig


                                      “Wat het voor ons zo lastig maakt. wij krijgen nooit een lijstje met keuzes. Wij krijgen altijd maar één keuze gepresenteerd”, meent Meerding, die graag een volledig lijstje met alle mogelijke plekken voor sekswerk zou willen krijgen, zodat ze verschillende opties tegen elkaar kan afwegen. “Dan kun je kijken of er wat bij zit waar je wel achter staat. Maar als je maar één keuze krijgt, ja, dan wordt het heel lastig.” Volt-commissielid Stam noemt dat een smoes, zodat de VVD tegen kan stemmen. Dirk-Jan van Vliet (D66) steunt de oproep van Meerding voor meer openheid in dit dossier niet. “We moeten gewoon verder met onze zoektocht”, zei hij, en noemt lijstjes daarbij niet relevant.

                                      Bron: rtvutrecht.nl

                                      Comment


                                      • https://www.sexdome.nl/prostitutie/s...uwe-wetgeving/

                                        Slechts vier aanvragen voor legaal sekswerk zes maanden na Belgische nieuwe wetgeving

                                        Zes maanden na de invoering van de wet die sekswerkers toelaat om legaal in loondienst te werken in België, zijn er nog maar vier aanvragen ingediend om erkend werkgever te worden. Dat schrijft De Standaard.



                                        De wet, die sinds december 2024 van kracht is, werd internationaal geprezen als baanbrekend. Toch blijkt de uitvoering in de praktijk moeilijk. Volgens de FOD Werkgelegenheid zijn momenteel drie dossiers in onderzoek bij de beleidscel van de minister van Justitie, een vierde aanvraag is net ingediend.

                                        Volgens belangenvereniging Utsopi zijn sekswerkers terughoudend door onduidelijkheden rond bijvoorbeeld privacy, vergoedingen en het statuut van soa’s als beroepsziekte. Ook banken en verzekeraars blijken niet mee te stappen, wat de legalisering bemoeilijkt. “Banken weigeren rekeningen te openen, uit vrees voor reputatieschade of wegens vermeende witwasrisico’s. Dat geeft geen enkele stimulans om te legaliseren”, zegt woordvoerder Daan Bauwens.

                                        Daarnaast blijft er maatschappelijk debat. Verschillende organisaties, waaronder de Brusselse vzw Isala, stapten naar het Grondwettelijk Hof om de wet aan te vechten. Volgens hen legitimeert de wet pooierschap onder het mom van ondernemerschap. Een uitspraak wordt pas eind 2026 verwacht.

                                        Toch blijft Utsopi voorzichtig optimistisch. Tegen het einde van het jaar hopen ze op tien tot vijftien erkende werkgevers die als voorbeeld kunnen dienen.

                                        Bron: Bruzz.be

                                        Comment


                                        • Precies zoals eigenaar van Privehuis La Cloche al voorspelde, al die nieuwe regels werken niet want die dames willen dat niet die willen zwart werken, daarom kiezen ze voor die vorm van prostitutie. In Utrecht ook van die 500 illegaal thuiswerkende sekswerkers hebben ca 4 dames zich aangemeld en zelfs die heeft de Gemeente niet gecontroleerd. Dus ER IS NU MET NIEUWE UTRECHTSE WETGEVING GEEN LEGALE THUISPROSTITUTIE! HET IS SYMBOOLPOLITIEK, GEEN VEILIGE SEKSWERKPLEKKEN DIE LEGAAL ZIJN ZOALS EX MINISTER SORGDRAGER HAD BEDOELD!

                                          HET IS 1 GROTE GRAP!🤬

                                          Comment


                                          • https://www.sexdome.nl/prostitutie/b...et-wel-zitten/

                                            Bordeel om illegale prostitutie tegen te gaan: een meerderheid in Middelburg ziet het wel zitten

                                            Een legaal bordeel met een vergunning in Middelburg zou goed zijn om de illegale prostitutie tegen te gaan. Dat vindt een meerderheid van de politieke partijen in de Zeeuwse hoofdstad. Sekswerkers die nu nog illegaal werken zouden dan kiezen voor legaal werk, is de gedachte. Maar de christelijke partijen denken dat misstanden als mensenhandel, seksueel misbruik, slechte hygiëne en uitbuiting alleen maar toenemen als er een legaal bordeel zou komen.



                                            Wat de omvang van de illegale prostitutie is in Middelburg, is onbekend. De gemeente weet het niet en de GGD en de politie ook niet. Een legaal bordeel zou een goed middel zijn om de illegale prostitutie in te dammen, denken politici.

                                            Omroep Zeeland sprak met alle politieke partijen in Middelburg. Een meerderheid van hen denkt dat de illegale prostitutie afneemt als er een legaal seksbedrijf is in de stad. “Ik hoop dat illegale sekswerkers dan in de openbaarheid komen. Of ze gaan bij het legale bedrijf werken of ze vragen zelf een vergunning aan”, zegt GroenLinks-PvdA-raadslid Ruth Poppe.

                                            Waterbedeffect


                                            “Prostitutie is in Nederland legaal, dus dat moet je dan ook faciliteren”, zegt Jesse Aarnoutse van de Lokale Partij Middelburg (LPM). “Als iemand de prostitutie in wil en dat als inkomstenbron wil gebruiken en je staat het als gemeente niet toe, dan is er de kans dat het illegaal gaat gebeuren.” Hij verwacht een zogenoemd ‘waterbedeffect’ als er een legaal bordeel zou komen in Middelburg: minder illegale en meer legale prostitutie.

                                            Prostitutie is in Nederland al sinds 2000 gelegaliseerd, maar de Zeeuwse hoofdstad heeft geen legaal bordeel en dat is er de afgelopen 25 jaar ook niet geweest. Illegale prostitutie is er in Middelburg wel volop en politieke partijen vinden dat ongewenst.

                                            Geweldsdelicten


                                            “Een bezwaar tegen illegale prostitutie is dat de sekswerkers niet worden gezien. Ze hebben misschien geen toegang tot de gezondheidszorg of hebben te maken met geweldsdelicten. Je wilt deze mensen uit de illegaliteit halen. Het is een beroep”, zegt Ruth Poppe.

                                            Mensenhandel en uitbuiting


                                            Jesse Aarnoutse is het met Poppe eens: “Je hebt geen zicht op illegale prostitutie. Je kunt dus geen misstanden zien, maar die wil je eigenlijk wel boven tafel hebben, zodat je mensen kunt helpen. Ik denk dan aan zaken als mensenhandel, uitbuiting en gedwongen werken.”

                                            Priscilla Vrolijk, gemeenteraadslid van de ChristenUnie in Middelburg vertegenwoordigt een ander geluid. Ze is het niet eens met haar collega’s die voor de komst van een legaal bordeel in Middelburg zijn. De ChristenUnie heeft sowieso een andere mening als het gaat om prostitutie, illegaal of legaal. “In de praktijk is het een schimmige wereld die niet te controleren is. Daarom blijft onrecht als mensenhandel, uitbuiting en mishandeling bestaan, ongeacht of de prostitutie nu legaal of illegaal is.”

                                            ‘Je maakt het erger’


                                            Ook in het waterbedeffect gelooft het gemeenteraadslid niet. Als er een bordeel komt, blijft de illegale prostitutie bestaan en heb je als effect alleen maar nog meer prostitutie, zegt Vrolijk. “Met legalisering van prostitutie wek je de schijn dat het in orde is. Maar dat is het niet. Misschien wordt een vrouw wel gedwongen om zich in te schrijven bij de Kamer van Koophandel. Hoe controleer je dat? Je maakt het eigenlijk erger. Het is dan legale verkrachting.”

                                            Toch zal het ‘oudste beroep’ blijven bestaan, ook in Middelburg. Is legale prostitutie dan niet toch beter dan illegaal sekswerk? Vrolijk denkt van niet: “Het klopt dat het zal blijven bestaan. Het kwaad is aanwezig. Ik denk dat het beter is om in te zetten op bestrijding daarvan, op hulp aan slachtoffers en het vervolgen van daders. Als je daar je tijd, geld en energie aan besteedt, krijg je een beter systeem dan het legaal maken van iets dat niet juist is.”

                                            In april heeft de Middelburgse politiek de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) aangepast. Er is toen uitgebreid gesproken over het prostitutiebeleid, dat in de APV is geregeld. De voorwaarden voor het verkrijgen van een vergunning voor een seksbedrijf in de gemeente zijn strenger gemaakt. Zo moeten ondernemers die zo’n bedrijf willen beginnen, aangeven hoeveel sekswerkers er gaan werken en wat de oppervlakte van het bedrijf is.

                                            ‘Uit de illegaliteit halen’


                                            De burgemeester Yvonne van Mastrigt gaf in die vergadering aan prostitutie uit de illegaliteit te willen halen, bijvoorbeeld door sekswerkers vergunningen aan te laten vragen. Er is sinds de wijzigingen nog geen aanvraag ingediend.

                                            Bron: omroepzeeland.nl
                                            -------------------

                                            kijk de andere realistische kant in Middelburg, waar ze snappen dat je juist een legaal privehuis nodig hebt om de illegaliteit thuis met al haar misstanden tegen te gaan, in Utrecht denken ze andersom

                                            Comment

                                            Working...
                                            X