Banner mainpage

Collapse

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Diverse crisissen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://www.telegraaf.nl/binnenland/.../96034928.html


    De verf op het Paleis op de Dam is woensdag nog altijd te zien. © Ronald Bakker

    Hoe konden daders ongestoord hun gang gaan?

    Verf op Paleis op de Dam nog altijd te zien: ’Schade rond één miljoen euro’

    Amsterdam- De rode verf waarmee het Paleis op de Dam dinsdag besmeurd is, is nog niet helemaal verwijderd. Het Rijksvastgoedbedrijf onderzoekt nu de vervolgstappen. Volgens een kenner is de schade al snel een miljoen euro.

    De rode verf waarmee pro-Palestijnse activisten dinsdagochtend vroeg toesloegen, is woensdagmiddag nog te zien. „Gisteren is de verf zo veel als mogelijk verwijderd”, zegt een woordvoerder van het Rijksvastgoedbedrijf woensdag. „Wij gaan onderzoek doen naar de vervolgstappen.”

    Als eigenaar van het voormalige stadhuis heeft het Rijksvastgoedbedrijf aangifte aangekondigd. De specifieke kosten zijn nog niet officieel vast te stellen. Maar kunsthistoricus Walther Schoonenberg van de Vereniging Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad heeft opgevangen dat het al snel om een miljoen gaat.

    „Niet alleen zijn er de schoonmaakkosten. Je hebt ook het vergulde hekwerk van het balkon dat opnieuw verguld moet worden”, licht hij toe. Een deel van de balkonornamenten is voor herstel verwijderd. „Nog los van de vraag of het gaat lukken om alle verf te verwijderen zonder schade aan het zachte zandsteen.”

    De politie trof dinsdag zeker twee brandblusserachtige cilinders aan. © Michel van Bergen
    Net als VVD en JA21 dinsdag al, vraagt Schoonenberg zich af waarom niemand doorhad dat er in het hart van de stad een heel gebouw ondergespoten werd met verf. „Er is cameratoezicht en er is een nachtportier die naar die schermpjes kijkt”, merkt hij op.

    Cilinders aangetroffen


    De politie laat woensdag weten dat de melding van de bekladding om 5.33 uur binnenkwam. De daders hadden toen al toegeslagen. Er zijn meerdere brandblusserachtige cilinders aangetroffen. Vermoedelijk konden de activisten op die wijze in korte tijd de gevel onderspuiten tot op de eerste etage, waar geen speciale graffitiwerende bescherming op de stenen zit.

    „Op dit moment vindt er onderzoek plaats naar wat erdoor wie gedaan is en op welke manier”, zegt de politiewoordvoerder. „In het onderzoek zal er gekeken worden of er videobeelden en getuigen zijn die kunnen bijdragen aan het onderzoek. Helaas kunnen wij niet altijd en overal zijn en roepen daarom burgers op om bij verdachte omstandigheden 112 te bellen.”

    ’Symbool van kolonialisme’


    Ook werd er ’Fuck Israël’ geschreven op het paleis. De daders waren boos dat zij op 7 oktober niet mochten demonstreren voor de Palestijnse zaak en zien het paleis bovendien als eeuwenlang symbool voor kolonialisme.


    Comment


    • Dat XR tuig is alleen maar bezig om te rellen, boel te slopen, land stil te leggen, kunnen die niet als criminele organisatie worden aangeduid en vervolgd worden, of anders die voetbalhooligans er op af sturen, waarom wordt dit toegestaan?

      Comment


      • Ze krijgen ook de ruimte en dat van een rechtse regering

        Comment


        • Palestijnen vieren feest in Gaza op straat vanwege akkoord over 1e gedeelte vredesplan van Trump, tussen Israel en Hamas.

          Comment


          • Originally posted by Trevor Horny View Post
            Ze krijgen ook de ruimte en dat van een rechtse regering
            Logisch..populistische partijen spinnen garen bij zoveel mogelijk maatschappelijke chaos..is een bekende een heel oude tactiek.. Hoe meer er vernielt wordt, des te gunstig voor partijen zoals PVV, FVD en VVD..voor de bühne keuren ze het af, maar stiekem gniffelen ze.. 'goed zo jongens' omdat ze weten dat hen dat stemmen gaat opleveren..

            Comment


            • Originally posted by vuurwants View Post

              Logisch..populistische partijen spinnen garen bij zoveel mogelijk maatschappelijke chaos..is een bekende een heel oude tactiek.. Hoe meer er vernielt wordt, des te gunstig voor partijen zoals PVV, FVD en VVD..voor de bühne keuren ze het af, maar stiekem gniffelen ze.. 'goed zo jongens' omdat ze weten dat hen dat stemmen gaat opleveren..
              lol jij weet wonderlijke dingen om te draaien

              ps de PVV regeert niet meer

              PvdA is opgekomen halverwege jaren 60 en begin jaren 70 door zelf populisme te drijven

              en onlangs waren er rellen in Den Haag met een rechtse demonstratie en wat hooligans en toen trad de politie wel op met ook vervolging en vielen de linkse partijen over elkaar heen om het te veroordelen, maar de tientallen demonstraties, rellen, vernielingen en bedreigingen door linkse activisten dan hoor je de linkse politiek niet

              hou toch op man en kijk eens reeel naar wat er in de wereld gebeurt en wie en hoe reageert, echt de domheid waarmee jij dingen neerzet is bijna hilarisch

              Comment


              • https://www.telegraaf.nl/buitenland/.../96175740.html


                Israël viert feest na de aankondiging van het vredesakoord. © ANP / HH
                Einde aan oorlog Gaza in zicht: dit is er afgesproken en zo gaat het nu verder

                tel aviv- Gigantische vreugde in Israël, Gaza en de rest van de wereld: er is na twee jaar en twee dagen eindelijk een akkoord bereikt dat de weg moet bereiden voor een einde aan de oorlog in Gaza. Er zijn echter nog tal van heikele kwesties die na de eerste fase besproken moeten worden.

                Naar verwachting zullen maandag alle levende gijzelaars worden vrijgelaten. Met dank aan Donald Trump, die zich persoonlijk inzette voor de deal. „Ik heb er alle vertrouwen in dat er vrede in het Midden-Oosten zal zijn”, aldus de president, die waarschijnlijk begin volgende week naar de regio zal reizen.

                Het akkoord, bereikt na razendsnelle onderhandelingen in Sharm el-Sheik, wordt waarschijnlijk rond het middaguur getekend. Niet lang daarna zal het Israëlische kabinet bijeenkomen om het akkoord goed te keuren, en dan met name de vrijlating van ruim 2000 Palestijnse gevangenen.

                Familieleden van gijzelaars en andere dolblije Israeli'’s vallen elkaar in de armen. © Emilio Morenatti
                De verwachting is dat dat geen problemen zal opleveren, maar zelfs als de extreemrechtse coalitiepartijen dwarsliggen, dan zullen de oppositiepartijen in het parlement premier Benjamin Netanyahu aan een meerderheid helpen.

                Terugtrekken Israëlisch leger


                Eenmaal akkoord, zullen de wapens zwijgen en wordt er een begin gemaakt met de terugtrekking van het Israëlische leger uit een deel van Gaza. De soldaten zullen zich iets eerder terugtrekken dan volgens het oorspronkelijke voorstel van Trump.

                Hamas roept de Amerikaanse president en de bemiddelaars op om ervoor te zorgen dat Israël ’zonder ontkenning of vertraging’ het akkoord implementeert, inclusief de instroom van hulpgoederen.

                Er zijn echter nog tal van heikele kwesties die na de eerste fase besproken moeten worden, zoals de ontwapening van Hamas en het toekomstige bestuur van Gaza.

                Eerste fase vredesdeal


                De komende dagen gaat echter alle aandacht na een succesvolle afronding van de eerste fase. Alle levende gijzelaars, waarschijnlijk 20, zullen op één dag allemaal tegelijk worden vrijgelaten. Volgens Trump zal dat waarschijnlijk maandag gebeuren.

                Ook zal dan een deel van de dode gijzelaars door Hamas worden overgedragen. De rest moet later volgen. Hamas heeft nog niet alle overleden gijzelaars weten te lokaliseren.

                Palestijnse gevangenen


                Israël zal daarna meer dan 2000 Palestijnse gevangenen laten gaan. Er is nog wel onduidelijkheid over hun identiteit, maar er is in ieder geval overeengekomen dat er geen Hamas-commando’s die betrokken waren bij het bloedbad van 7 oktober zullen vrijkomen.


                Hamas wil echter ook een aantal terroristen vrij hebben die in het verleden verantwoordelijk waren voor een lange reeks aanslagen.

                Knappe prestatie


                De Verenigde Staten hebben, samen met de andere bemiddelaars, een knap staaltje werk geleverd in Sharm el-Sheik. Al is er ook voorzichtige kritiek: het akkoord vertoont sterke gelijkenissen met de deal die al meer dan een jaar geleden ter tafel kwam. Dat maakt de huidige vreugde echter niet minder groot.

                Israëlische en Qatarese functionarissen vielen elkaar in de Egyptische badplaats in de armen. Opvallend, aangezien Israël vorig maand de Hamas-top in Doha aanviel. Die mislukte operatie effende uiteindelijk de weg voor het huidige akkoord.

                Donald Trump wist de woede daarover in de Arabische wereld te kanaliseren naar druk op Hamas, terwijl hijzelf premier Netanyahu in een hoek dwong.

                Nog geen definitief einde van oorlog


                Met als resultaat nu een akkoord over de eerste fase. Het betekent nog geen definitief einde van de oorlog. Hamas heeft nog niet ingestemd met ontwapening, een harde eis van Israël, terwijl er ook nog geen akkoord is over hoe het toekomstige bestuur van Gaza eruit moet zien.

                Het is sowieso slechts een hele kleine stap in de richting van de wederopbouw van Gaza, waar bijna geen woning meer overeind staat.

                Toch lijkt het erop dat Amerika bepaalde garanties heeft gegeven dat Israël de oorlog niet zal hervatten. Anders had Hamas waarschijnlijk niet ingestemd met de vrijlating van alle gijzelaars.

                Nobelprijs voor de Vrede


                In het Midden-Oosten hoopt men vooral dat Donald Trump zijn aandacht niet zal verliezen, zeker nadat vrijdag in Oslo de winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede bekend wordt gemaakt.

                De president belde woensdagnacht met zowel de Amerikaanse als de Israëlische tv. Hij zei inmiddels met Netanyahu te hebben gesproken. „Ik zei: ’Israël kan de wereld niet bestrijden, Bibi, ze kunnen de wereld niet bestrijden.’ En hij begrijpt dat heel goed. Het is dus verbazingwekkend hoe het allemaal samenkomt.”

                Trump zei ook waarschijnlijk snel naar Israël te zullen reizen om daar onder meer het parlement toe te spreken. Hij heeft ook een uitnodiging van Egypte gekregen.

                In Israël zal hij vooral door de families van de gijzelaars als een held worden onthaald. Zij hadden al hun hoop op de president gevestigd, mede doordat het lot van hun geliefden op de prioriteitenlijst van de eigen regering was gedaald.

                Ongekende vreugde in Tel Aviv


                Op het zogeheten ’gijzelaarsplein’ in Tel Aviv, waar bijna dagelijks protesten en bijeenkomsten worden gehouden, vielen familieleden elkaar midden in de nacht huilend in de armen. Ook via sociale media uitten zij hun ongekende vreugde.

                „Een geschenk uit de hemel”, aldus Merav Gilboa-Dalal, moeder van de gegijzelde Guy. En Einav Zangkauer, die twee jaar lang voor haar zoon Matan op de barricaden stond: „Ik heb gebeden voor deze tranen.”

                Er was uiteraard ook enorme blijdschap in Gaza, waar ruim 2 miljoen Palestijnen onvoorstelbare verschrikkingen hebben doorstaan. „Godzijdank heeft president Trump vandaag aangekondigd dat de oorlog is gestopt”, aldus Wael Radwan, uit Khan Younis, tegenover persbureau Reuters.

                Toch zal dat in de komende weken en maanden nog werkelijk moeten blijken.

                Comment


                • https://www.telegraaf.nl/buitenland/.../96173961.html


                  Ondanks de ondertekening houdt Israël echter voorlopig vast aan gedeeltelijke militaire controle in Gaza. © ANP / REX by ShutterstockLIVE | Israël bevestigt dat akkoord is ondertekend: ’Staakt-het-vuren gaat binnen 24 uur in’

                  Hamas en Israël zijn het volgens de Amerikaanse president Donald Trump eens geworden over de eerste fase van een akkoord. De terreurgroep heeft ingestemd met de vrijlating van alle Israëlische gijzelaars. Vrede lijkt dichterbij dan ooit in het Midden-Oosten. Volg de ontwikkelingen in het Midden-Oosten via ons liveblog.

                  Israël bevestigt dat akkoord is ondertekend: 'Staakt-het-vuren gaat binnen 24 uur in'


                  Shosh Bedrosian, woordvoerster van de Israëlische regering, heeft bevestigd dat het staakt-het-vuren in Gaza binnen de 24 uur na de kabinetsvergadering van vandaag om 17.00 uur lokale tijd (16.00 uur Nederlandse tijd) zal ingaan. Na de vergadering van het Israëlische kabinet volgt nog een regeringsmeeting, waarna de wapenstilstand van kracht wordt. Ook bevestigt de woordvoerster dat beide partijen de eerste fase van de vrijheidsovereenkomst hebben ondertekend.

                  Vanaf 16.00 uur zal het Israëlische leger zich terugtrekken tot achter een vastgelegde grens en nog 53 procent van de Gazastrook militair blijven controleren. Hamas krijgt vervolgens 72 uur de tijd om alle gijzelaars vrij te laten. “Israël wil alle gijzelaars terug, in welke toestand dan ook,” benadrukte Bedrosian.

                  Ondanks de ondertekening houdt Israël echter voorlopig vast aan gedeeltelijke militaire controle in Gaza, ondanks dat een volledige terugtrekking voor Hamas een belangrijke eis blijft.

                  Noodhulpkonvooi steekt grens over bij Rafah


                  153 vrachtwagens met noodhulp zijn vanuit Egypte de grens bij Rafah overgestoken. Via de grenspost bij Kerem Shalom zal het konvooi vervolgens de Gazastrook binnenrijden. Dat melden bronnen binnen de Egyptische Rode Halve Maan, die humanitaire hulp biedt in ramp- en conflictgebieden, aan persbureau AFP.


                  Het konvooi zou bestaan uit onder meer 80 voertuigen van de Verenigde Naties, 21 uit Qatar en 17 van de Egyptische Rode Halve Maan zelf.

                  Comment


                  • https://www.telegraaf.nl/buitenland/.../96175339.html


                    © ANP / EPAGaza-deal van ’vredespresident’ Trump verbluft wereld: akkoord kan hem ook eindelijk verlossen van obsessie met Obama

                    WASHINGTON- Van gevaarlijke autocraat tot vredesduif? De melding van de Amerikaanse president Donald Trump dat er een doorbraak is bij het vredesberaad tussen Israël en Hamas, verbluft de wereld. De deal komt bovendien vlak voor de bekendmaking van de winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede.

                    Het contrast kon woensdag niet groter zijn. ’s Ochtends had president Trump via het sociale medium Truth nog opgeroepen tot de arrestatie van de burgemeester van Chicago en de gouverneur van de staat Illinois. De Democratische bestuurders liggen dwars bij de wens van het Witte Huis om het leger in te zetten in de stad. Daar stuiten federale agenten van de vreemdelingenpolitie ICE op groeiend verzet bij hun jacht op illegalen.


                    ’s Avonds meldde Trump op datzelfde platform een historisch succes in het slepende conflict in het Midden-Oosten. Israël en de Palestijnse terreurbeweging hebben hun handtekening gezet onder een eerste fase van een Amerikaans vredesakkoord.

                    Die omvat de vrijlating van alle gijzelaars en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Gaza naar een defensieve positie. Trump presenteerde zich aldus op één en dezelfde dag als ruziezoeker en vredestichter.

                    Onverzoenlijkheid is in eigen land Trumps handelsmerk. De president leeft op voet van oorlog met het progressieve deel der natie. De botte bijl-methode om zijn politieke agenda uit te voeren botst niet alleen met de Democraten, maar staat ook op gespannen voet met de democratie zelf.

                    De commander in chief wordt in linkse kringen voor alles wat lelijk is uitgemaakt, niet in de laatste plaats door zijn aanhoudende flirt om soldaten tegen eigen burgers in te zetten.

                    Trump slaat internationaal andere toon aan


                    Internationaal tapt Trump uit een ander vaatje. Confrontatie heeft hier gaandeweg plaatsgemaakt voor een meer coöperatieve houding. In de eerste maanden klonk uit het Witte Huis veel dreigende taal. Neem de waarschuwingen aan het adres van Canada, Groenland en Panama. Ook sloeg Trump wild om zich heen met heffingen in een ontketende handelsoorlog.

                    Inmiddels lijkt de toon gematigd. Ja, er waren Amerikaanse militaire aanvallen tegen Iran, tegen de Houthi’s in Jemen en thans tegen drugskartels bij Venezuela. Maar er wordt niet meer met iedereen ruzie gezocht.

                    Zo werd de Canadese premier Mark Carney deze week in de Oval Office ontvangen als een oude kameraad. „We zullen vrienden blijven met Canada. Hoe dan ook”, zei Trump over de buur die hij eerder dit jaar nog dreigde in te lijven.
                    Ondoorgrondelijk


                    Trumps beweegredenen zijn ondoorgrondelijk. De president heeft de naam te kunnen draaien als een blad aan een boom en bijzonder ontvankelijk te zijn voor vleierij. Op het buitenlanddossier weet de Oekraïense president Volodimir Zelenski daar alles van. Hij werd eerder dit jaar in het Witte Huis gekielhaald, maar kan inmiddels rekenen op Trumps steun.

                    Dat de oorlog in Oekraïne voortduurt is een groeiende frustratie van de Amerikaanse president, viel deze week uit zijn mond te beluisteren. Trump verzamelt namelijk vredesakkoorden als scalpen. Hij schermt met een lijst van maar liefst zeven door hem bereikte deals, waaronder het bestand tussen Pakistan en India.

                    Critici kraken de lijst en wantrouwen de intenties van de president. Hij zou worden gedreven door narcisme. Maar maakt het eigenlijk uit hoe een koe een haas vangt?

                    Volgens de oud-voorzitter van Trumps partij heeft de president een obsessie met zijn voorganger Barack Obama, hier met de vroegere First Lady Michelle © Pete Souza
                    Het klopt dat Trump opzichtig hengelt naar de Nobelprijs voor de Vrede. Afgunst is daarbij als drijfveer genoemd. De president kan het niet uitstaan dat zijn voorganger Barack Obama de prijs in 2009 kreeg. Volgens Trump ’voor niets’. De Democraat werd dat jaar nogal verrassend geëerd voor verdiensten ter versterking van de diplomatie en samenwerking tussen volkeren.

                    „Als ik Obama had geheten, zou ik de Nobelprijs binnen tien seconden hebben gekregen,” heeft Trump geklaagd. Hij zou een obsessie hebben met de Democratische oud-president.

                    „Het is duidelijk dat Obama de afgelopen twee decennia huurvrij in het hoofd van Trump heeft gewoond”, stelde de oud-voorzitter van de Republikeinse partij, Michael Steele.

                    Die fixatie zou intens zijn geworden nadat Obama in 2011 Trump belachelijk had gemaakt tijdens een speech bij het jaarlijkse Correspondents’ Dinner. De zaal journalisten lachte hem daar luidkeels uit. Op beelden is te zien hoe Trump grimaste.
                    Ultieme genoegdoening


                    De Nobelprijs zou de ultieme genoegdoening zijn. Vrijdag wordt de winnaar bekendgemaakt. Op sociale media is geopperd dat Trump met een blik op die bekendmaking vroegtijdig over de ’eerste fase’ in het Midden-Oosten victorie kraait. Het optimisme over de doorbraak leeft evenwel breed. Die is daarmee historisch.

                    Zo groeien Trumps kansen om de vredesprijs op de valreep in de wacht te slepen. Tot aan Amerikaanse bewindslieden wordt daarvoor gepleit. Minister van Handel Howard Lutnick meldde na het nieuws over de oorlog in Gaza op X dat Trump de prijs verdient. Hij labelde zijn baas alvast ’de vredespresident’.

                    Comment


                    • Hamas maakt nu ook bekend dat er een bestand is.

                      Comment


                      • https://www.ad.nl/buitenland/staakt-...den~aa9495215/




                        [H1]Staakt-het-vuren in Gaza ingegaan: duizenden Gazanen trekken naar noorden[/H1]

                        Het staakt-het-vuren in de Gazastrook is om 12.00 uur lokale tijd (11.00 uur Nederlandse tijd) ingegaan. Dat meldt het Israëlische leger nadat Israël en Hamas eerder al akkoord waren gegaan met het bestand.




                        De Israëlische krijgsmacht begon eerder op vrijdag met het terugtrekken van de troepen naar de zogenoemde gele lijn, een eerste terugtrekkingslijn in de Gazastrook. Israëlische media meldden dat die terugtrekking inmiddels is voltooid en dat daarom nu het staakt-het-vuren officieel van kracht is.




                        Hamas heeft volgens de gemaakte afspraken nu 72 uur om de gijzelaars vrij te laten. Volgens The Jerusalem Post gaat het daarbij om zowel de levende als de overleden gijzelaars.




                        In de Gazastrook is een grote volksverhuizing op gang gekomen na het ingaan van het staakt-het-vuren. Volgens persbureau AFP trekken duizenden Palestijnen naar het noorden van Gaza, dat ze eerder moesten verlaten door een groot Israëlisch offensief.

                        Op sociale media is te zien dat de Al-Rashidstraat, de kustweg van Gaza, vol staat met mensen die naar het noorden lopen. Die weg was eerder deze maand afgesloten door het Israëlische leger.

                        Israël begon in augustus met een grote operatie in Gaza-Stad. Het had de inwoners daarom opgeroepen om die stad te verlaten en naar het zuiden te trekken. Daar was een zogenoemde humanitaire zone ingericht. Maar ook daar vonden regelmatig luchtaanvallen plaats en volgens mensenrechtenorganisaties waren burgers daar niet veilig.


                        Palestijnen proberen terug te keren naar het noorden nadat een staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas in Gaza van kracht is geworden. © REUTERS

                        [H2]Amerikaanse troepen[/H2]

                        De Verenigde Staten zetten tweehonderd troepen in als onderdeel van de gezamenlijke taskforce die moet toezien op stabiliteit in Gaza. De troepen zullen ter plaatse zijn in de regio, maar niet in Gaza, aldus hooggeplaatste Amerikaanse functionarissen. Egypte, Qatar, Turkije en waarschijnlijk de Verenigde Arabische Emiraten zullen ook deel uitmaken van de taskforce.

                        Bij Israëliërs heerst blijdschap nu het vredesakkoord is getekend en het staakt-het-vuren is ingegaan. Nadat de Amerikaanse president Trump woensdagnacht het akkoord tussen Hamas en Israël aankondigde, gingen de families van gijzelaars meteen naar het 'gijzelaarsplein' in Tel Aviv. De reacties waren uitgelaten: Michel Illouz, de vader van de gedode gijzelaar Guy, tilde de moeder van de nog levende gijzelaar Matan, Einav Zangauker, in extase op.

                        Ook vanuit Gaza klonken hoopvolle berichten. Uren nadat Trump had aangekondigd dat Israël en Hamas een akkoord hebben bereikt, klonk er muziek in het Al-Aqsa Martelarenziekenhuis in Deir al-Balah, in het midden van de Gazastrook. Mensen dansten er uitgelaten van geluk.


                        Einav Zangauker (met de blauwe jas) is blij met het akkoord. Haar zoon Matan Zangauker zit gevangen in Gaza. © Getty Images

                        Comment


                        • https://www.ad.nl/buitenland/aanslag...pakt~a942bf51/

                          Tijdens een huiszoeking in Deurne, vlak bij de privéwoning van de premier, trof de politie een zelfgemaakt explosief aan. De verdachten zouden plannen hebben gehad om een aanslag te plegen met een drone waarop het explosief bevestigd zou worden.

                          De opgepakte verdachten zijn 24, 23 en 18 jaar oud. Zij worden verdacht van poging tot terroristische moord en deelname aan een terroristische groep. De drie wonen allemaal in Antwerpen en hebben de Belgische nationaliteit. Twee van hen zijn van Marokkaanse afkomst, de derde is van Tsjetsjeense origine.

                          Een van de drie opgepakte mannen is inmiddels weer vrijgelaten. De andere twee worden vrijdag voorgeleid.

                          De Belgische premier, Bart De Wever. © Belga

                          Comment


                          • https://www.telegraaf.nl/buitenland/.../96768151.html


                            Beeld ter illustratie: Hamas-leden in Gaza. © Getty Images
                            LIVE | ’Hamas beschuldigd van hard aanpakken Gazanen tijdens staakt-het-vuren: beelden tonen gruwelijkheden’

                            Hamas en Israël zijn het eens geworden over de eerste fase van het akkoord. Ook de Israëlische regering heeft akkoord gegeven. De terreurgroep Hamas heeft ingestemd met de vrijlating van alle Israëlische gijzelaars. Het staakt-het-vuren in ingegaan en vrede lijkt dichterbij dan ooit in het Midden-Oosten. Volg de ontwikkelingen in het Midden-Oosten via ons liveblog.

                            'Hamas beschuldigd van hard aanpakken Gazanen tijdens staakt-het-vuren: beelden tonen gruwelijkheden'


                            Op sociale media gaan beelden rond van Hamas-leden die Gazanen hardhandig aanpakken in de straten van Gaza. Volgens i24news gaat het om rivaliserende bendes. De beelden worden door Hamas-gelieerde accounts op sociale media vrijgegeven. Zo is er te zien dat een man op een plein in zijn been wordt geschoten. Op een andere video is te zien hoe gemaskerde terroristen de benen van een man proberen te breken.

                            Het aan Hamas gelieerde Al-Quds-netwerk meldde dat in het noorden van Gaza verschillende "voortvluchtige criminelen" zijn gearresteerd. "Van het noorden tot het zuiden van de Gazastrook slaat Radaa op dit moment toe op de nesten van verraders en collaborateurs", valt volgens i24News te lezen in een bericht van de interne veiligheidsdienst van Hamas.

                            Sinds vrijdag is er in Gaza een staakt-het-vuren van kracht. Het Israëlische leger heeft zich gedeeltelijk teruggetrokken uit het gebied.

                            Duizenden Palestijnen keren terug naar verlaten huizen: 'Lijden is geëindigd'



                            Palestijnen grijpen het bestand in Gaza zaterdag aan om massaal terug te keren naar hun verlaten huizen. Langs de kust trekken duizenden mensen in voertuigen of te voet richting het noorden van het gebied.

                            Een vrouw die te voet op reis was met haar dochter, sprak tegenover persbureau Reuters over een onbeschrijfelijk gevoel. "We zijn ontzettend blij dat de oorlog voorbij is en het lijden is geëindigd."


                            Nieuwszender Al Jazeera berichtte dat Palestijnen in het gebied voor het eerst in twee jaar een nacht zonder explosies en het geluid van drones achter de rug hebben. Israëlische troepen hebben zich deels teruggetrokken, al hebben ze nog steeds een groot deel van Gaza in handen.


                            Het plan is nu dat Hamas gijzelaars vrijlaat en Israël in ruil Palestijnse gevangenen laat gaan. De krant Haaretz bericht dat de Israëlische autoriteiten al zijn begonnen met het verplaatsen van gedetineerden die binnenkort mogen vertrekken.


                            Over gevoelige punten in het door de Amerikaanse president Donald Trump gepresenteerde vredesplan moet nog overeenstemming worden bereikt. Het gaat dan onder meer over de toekomst van Hamas en hoe Gaza bestuurd gaat worden.


                            Trump wordt maandag verwacht in de regio. Hij heeft aangegeven dat hij naar Israël gaat om het parlement toe te spreken en ook Egypte zal bezoeken.

                            Comment


                            • https://www.telegraaf.nl/binnenland/.../96853230.html


                              Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam. © Robin Utrecht
                              Amsterdam breidt veiligheidsrisicogebied demonstratie uit tot groot deel centrum

                              Amsterdam- Amsterdam breidt het veiligheidsrisicogebied uit tot een groot deel van het centrum in verband met een grote anti-immigratiedemonstratie op het Museumplein. Volg onderaan dit artikel alles over de demonstratie in ons liveblog.

                              Eerder werden het Museumplein en de directe omgeving aangewezen als risicogebied, nu is dat gebied uitgebreid naar het Centraal Station, Wallengebied, Nieuwmarkt, omgeving Dam en Rembrandtplein. Daar mag de politie preventief fouilleren en er geldt een verbod op het dragen van gezichtsbedekkende kleding.

                              De anti-immigratiedemonstratie zou oorspronkelijk op de Dam worden gehouden, maar de Amsterdamse driehoek van burgemeester, hoofdofficier van justitie en hoofdcommissaris van politie besloot woensdag uit veiligheidsoverwegingen die te verplaatsen naar het Museumplein.

                              Dat had ook te maken met de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Finland in de Johan Cruijff ArenA, waardoor er veel voetbalsupporters op de been zijn. Bovendien zijn er meerdere tegendemonstraties. Een rechts-extremistische demonstratie tegen massa-immigratie in Den Haag op 20 september liep uit op gewelddadigheden en vernielingen.

                              De organisatie van ’Nederland in Opstand’ heeft te horen gekregen dat demonstranten niet mogen afwijken van de route van de mars die ze willen lopen. Die mag alleen gaan van het Museumplein via de Overtoom en de Amstelveenseweg weer terug naar het Museumplein.

                              Van Gogh Museum gesloten


                              Het Van Gogh Museum aan het Museumplein houdt zondag uit voorzorg de deuren gesloten. Het Rijksmuseum gaat wel open en ook het Stedelijk Museum liet weten de deuren gewoon te openen.

                              Het veiligheidsrisicogebied geldt tot zondag 19.00 uur.

                              Comment


                              • https://www.telegraaf.nl/binnenland/.../94005964.html


                                De VVD wil weten hoe acties zoals het bestormen van de universiteit met gezichtsbedekking wordt aangepakt. © ANP/HH

                                ’Hup Hamas’: Den Haag worstelt met radicalisering, gezichtsbedekking en protesten die uit de hand lopen

                                Den Haag - Er moeten duidelijkere grenzen worden getrokken om radicalisering op en rond demonstraties in de stad Den Haag te stoppen. Deze oproep deed de Haagse VVD woensdagmiddag in een raadsvergadering over veiligheid.

                                Fractievoorzitter Lotte van Basten Batenburg maakt zich zorgen over de recente ontwikkelingen in de stad waar volgens haar „normen vervagen”.

                                Van Basten Batenburg kwam met een waslijst aan voorbeelden. „De vlaggen van Israël en Amerika op de Johan de Wittlaan zijn verbrand. De Universiteit Leiden op de Turfmarkt is door mensen met gezichtsbedekking binnengedrongen. Er zijn dreigbrieven gestuurd naar diverse moskeeën. De kantoren van Shell, Maersk en CIDI zijn aangevallen. Er zijn geurbommen en bekladdingen geplaatst bij ministeries, winkels en zelfs Madurodam. Tijdens demonstraties zijn er uitingen van zowel extreemlinks als extreemrechts geweest”, somde ze woensdagmiddag op.


                                Ook de bekladding van het CIDI-kantoor werd genoemd. © Eigen foto
                                Maar vooral het ophangen van een spandoek met de tekst „Hup Hamas” aan de uitkijktoren van het Binnenhof, deed bij de partij alle wenkbrauwen fronsen. Van Basten Batenburg: „Een spandoek met een aanmoediging voor een terroristische organisatie. Dit wordt wel gemonitord, maar de samenleving en de raad zien hier niets van. De normen vervagen en wij vinden dit een gevaarlijke trend.”

                                ’Daders opgespoord?’


                                Het verbaast de partij dat niet duidelijk is geworden wat er is gedaan om de ophangers aan te pakken. „Wie heeft dit gedaan? Waarom zijn ze niet gestopt? Waarom horen we hier niets over vanuit gemeente of politie of OM? Moeten de daders niet worden opgespoord en verantwoordelijk worden gehouden?”, vroeg ze zich af.

                                Burgemeester Jan van Zanen liet weten dat de spandoeken meteen zijn verwijderd. Het is hem niet bekend of er over gegaan is op onderzoek of vervolging, maar daar wil hij achteraan. Ook wil hij nagaan of er cijfers beschikbaar zijn over wat er met soortgelijke uitingen wordt gedaan. „Maar mensen willen weten wat er mee gebeurt. Ook als er niets is gebeurd”, zei hij in een korte reactie.

                                Comment


                                • https://www.ad.nl/binnenland/amsterd...king~a2a58d17/

                                  Amsterdam, Nederland. © Joris van Gennip
                                  Amsterdam zet zich schrap voor protest tegen immigratie, verbod op gezichtsbedekking


                                  De gemeente Amsterdam heeft het veiligheidsrisicogebied in de binnenstad uitgebreid in aanloop naar een grote anti-immigratiedemonstratie zondag op het Museumplein. Naast het plein en de directe omgeving vallen nu ook het Centraal Station, Wallengebied, de Nieuwmarkt, Dam en het Rembrandtplein onder het gebied.

                                  In het aangewezen gebied mag de politie preventief fouilleren. Ook geldt er een verbod op het dragen van gezichtsbedekkende kleding. Rond het Amsterdam-Centraal staan tientallen politiebusjes van de Mobiele Eenheid (ME), ook staan er twee waterwerpers paraat. Reizigers die het station willen verlaten worden door de politie gecontroleerd in een soort ‘fuik’. Volgens de politie zijn dit enkel mensen die op een ‘demonstrant’ lijken. Het gaat dan om mensen geheel in het zwart gekleed, vlaggen mee hebben en of in groepen aan komen op het station. „We doen dit om de demonstratie zo goed en veilig mogelijk te laten verlopen”, aldus de politie.

                                  De politie heeft rond 12.15 uur meerdere mannen aangehouden. Wat de aanleiding voor de aanhoudingen is, is nog niet bekendgemaakt. Volgens een verslaggever van persbureau ANP werd één van de mannen aangehouden nadat hij wegrende toen agenten hem wilden fouilleren.

                                  De demonstratie, die om 13.00 uur start zou aanvankelijk plaatsvinden op de Dam, maar de zogenoemde driehoek – bestaande uit burgemeester Femke Halsema, de hoofdofficier van justitie en de politiechef – besloot woensdag om het protest uit veiligheidsoverwegingen te verplaatsen naar het Museumplein.

                                  Dat besluit heeft onder meer te maken met de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Finland in de Johan Cruijff ArenA. Vanwege het duel worden duizenden voetbalsupporters in de stad verwacht. Daarnaast zijn er meerdere tegendemonstraties aangekondigd.

                                  Als voorzorgsmaatregel houdt het Van Gogh Museum zondag de deuren gesloten. Het Rijksmuseum en het Stedelijk Museum blijven wel geopend.

                                  Het veiligheidsrisicogebied geldt tot zondagavond 19.00 uur.

                                  Rellen in Den Haag


                                  Drie weken geleden ging het in Den Haag helemaal mis bij een protest tegen het immigratiebeleid. De door ‘Els Rechts’ georganiseerde demonstratie op het Malieveld verliep aanvankelijk vreedzaam, maar draaide uit op een gewelddadige confrontatie tussen in het zwart geklede hooligans en de politie.
                                  Betogers gaan de snelweg A12 op tijdens protest tegen het asielbeleid op het Malieveld. © ANP / ANP
                                  De relschoppers, die uit leken te zijn op geweld tegen de politie, zorgden voor onrust op onder meer de A12 en het Plein, middenin Den Haag. Ze scandeerden leuzen, waren gekleed in het zwart en dragen Nederlandse- en Prinsenvlaggen. De organisatoren van het protest distantiëerden zich later van hun acties.

                                  In snelrechtzittingen hebben tot nu toe 19 relschoppers zich moeten verantwoorden voor hun daden. Dat leidde in de zwaarste gevallen tot een veroordeling tot enkele weken onvoorwaardelijke celstraf. Ook volgde in een aantal gevallen vrijspraak.

                                  Politici van links tot rechts veroordeelden het geweld tegen de politie. In de dagen erna ontstond wel een discussie over de oorzaak ervan. Minister Foort van Oosten wilde pas na aandringen vanuit de Tweede Kamer verklaren dat het om extreem-rechts geweld ging.

                                  Comment


                                  • goh van Halsema mogen jaren lang linkse sloop activiisten met gezichtsbedekking demonstreren, rellen en de boel slopen en worden ze amper vervolgd, maar nu bij rechts is het opeens een verbod, het is duidelijk hoe dit land ervoor staat vauit de politiek, linkse knuffelaars.

                                    Comment


                                    • https://www.ad.nl/buitenland/hamas-b...ling~ac87ccfa/

                                      Mensen houden foto’s van Israëlische gijzelaars vast terwijl ze zich verzamelen op het “Gijzelaarsplein” in Tel Aviv om de overeenkomst te vieren die Israël en Hamas hebben getekend voor een gijzelaar/gevangenwisseling, afbeelding ter illustratie. © AFP

                                      Hamas bevestigt vrijlating gijzelaars: maandagochtend start uitwisseling


                                      Hamas bevestigt dat het vrijlaten van de gijzelaars maandagochtend zal beginnen, nadat het vredesakkoord is ondertekend. Dit is vastgelegd in de gesloten overeenkomst.

                                      Een topfunctionaris van Hamas heeft tegenover het Franse persbureau AFP bevestigd dat het vrijlaten van de resterende Israëlische gijzelaars maandagochtend begint.„Volgens een geschreven deal begint het uitwisselen van gevangenen maandagochtend, zoals overeengekomen”, aldus Osama Hamdan.

                                      De Amerikaanse president Donald Trump zei vrijdagavond laat al te verwachten dat de gijzelaars vanaf maandagochtend zouden worden vrijgelaten. Israël zei eerder te verwachten dat Hamas zaterdag al zou beginnen met het overdragen van zowel overleden als nog levende gijzelaars.

                                      Volgens de overeenkomst met Israël heeft Hamas tot maandag 11.00 uur Nederlandse tijd om de gijzelaars vrij te laten. Op dat moment is het 72 uur geleden dat de eerste fase van het staakt-het-vuren in Gaza is ingegaan. In ruil laat Israël Palestijnse gevangenen vrij.

                                      Comment


                                      • https://www.ad.nl/buitenland/live-mi...roeg~a79ba2b3/

                                        © REUTERSLIVE Midden-Oosten | Israël: Gelijktijdige vrijlating gijzelaars maandagochtend vroeg


                                        midden-oosten

                                        Israël meldt dat de vrijlating van gijzelaars door Hamas maandagochtend vroeg zal plaatsvinden. De verwachting is volgens een regeringswoordvoerder dat de nog levende gijzelaars gelijktijdig vrijkomen. Volg alle ontwikkelingen over het Midden-Oosten in ons liveblog.

                                        - De grensovergang bij Rafah tussen Egypte en de Gazastrook heropent naar verwachting dinsdag voor burgers, melden bronnen uit verschillende landen.

                                        Israël meldt dat de vrijlating van gijzelaars door Hamas maandagochtend vroeg zal plaatsvinden. De verwachting is volgens een regeringswoordvoerder dat de nog levende gijzelaars gelijktijdig vrijkomen.

                                        Het gaat dan om twintig personen. Volgens de woordvoerder is Israël klaar om de lichamen van 28 overleden gijzelaars te ontvangen als de levende gijzelaars vrij zijn.

                                        Families van gijzelaars kregen te horen dat de vrijlating vermoedelijk tussen 04.00 en 06.00 uur plaatselijke tijd begint, schrijft nieuwssite Times of Israel. Die timing kan nog worden aangepast. Israël zou zelf zo'n twee uur voor de vrijlating bericht krijgen van het Rode Kruis.

                                        Het was al duidelijk dat de vrijlating vermoedelijk op maandag zou plaatsvinden. Er waren ook berichten in internationale media dat het mogelijk zondag al zou gebeuren.

                                        Hamas ontvoerde in oktober 2023 ongeveer 250 mensen toen het een verrassingsaanval uitvoerde op Israël. Tijdens de oorlog die volgde waren al gijzelaars geruild voor Palestijnse gevangenen, bevrijd of omgekomen.

                                        De vrijlating van de resterende gijzelaars was opgenomen in het vredesplan voor Gaza dat de Amerikaanse president Donald Trump onlangs presenteerde. Hamas stemde in met dat punt, maar over andere onderdelen van het plan moet nog overeenstemming worden bereikt.

                                        Israël laat in ruil voor de gijzelaars weer Palestijnse gevangenen vrij. Dat gebeurt volgens de woordvoerder als de levende gijzelaars zijn ontvangen.

                                        Hamas gaat na de oorlog niet deelnemen aan het bestuur van de Gazastrook. Dat zegt een bron binnen de groep tegen persbureau AFP. ,,Voor Hamas is het bestuur van de Gazastrook een afgesloten hoofdstuk", zegt de ingewijde. ,,Hamas zal op geen enkele manier deelnemen aan de overgangsfase, wat betekent dat het de controle over de Strook heeft opgegeven."

                                        Het gaat volgens AFP om een bron rond de onderhandelaars van de groep. Diens uitspraken zijn in lijn met het door de Amerikaanse president Trump gepresenteerde vredesplan. Daar staat ook in dat Hamas niet meer betrokken mag zijn bij het bestuur van het gebied.

                                        Er lijkt evenwel nog geen akkoord te zijn over alle punten uit het plan. Hamas zou ook moeten ontwapenen en dat geldt als een gevoelig punt. Een andere Hamasbron zei eerder tegen AFP dat daar beslist geen sprake van kan zijn. Hamas heeft het al bijna twee decennia voor het zeggen in het dichtbevolkte Gaza. De oorlog van de afgelopen twee jaar leidde daar tot grootschalige verwoestingen.

                                        Comment


                                        • https://www.ad.nl/buitenland/live-oo...ctor~a8aa0555/

                                          In augustus spraken Zelensky en Trump elkaar al eerder. © Videostill

                                          LIVE Oorlog Oekraïne | ‘VS helpt Oekraïne al maanden bij aanvallen op Russische energiesector’


                                          Oekraïne

                                          De Verenigde Staten helpen Oekraïne al maanden met het lanceren van langeafstandsaanvallen op Russische energievoorzieningen. Het zou gaan om een gecoördineerde poging om de Russische economie te verzwakken en president Vladimir Poetin naar de onderhandelingstafel te krijgen. Volg alle ontwikkelingen over de oorlog in Oekraïne in ons liveblog.

                                          De Verenigde Staten helpen Oekraïne al maanden bij aanvallen op Russische energie-installaties die ver van de frontlinie liggen. Dat bericht zakenkrant Financial Times op basis van informatie van Amerikaanse en Oekraïense bronnen. Het zou gaan om een gecoördineerde poging om de Russische economie te verzwakken en president Vladimir Poetin naar de onderhandelingstafel te krijgen.

                                          De VS zou Oekraïne voorzien van inlichtingen die het mogelijk maken om doelen als olieraffinaderijen te bestoken. Met de Amerikaanse informatie kan Oekraïne beslissingen nemen over wanneer wordt aangevallen en welke routes aanvalsdrones nemen. Zo kan de Russische luchtverdediging worden omzeild. De aanhoudende Oekraïense aanvallen doen de energieprijzen in Rusland stijgen.

                                          Volgens een Amerikaanse bron kiest Oekraïne de doelwitten, de VS laat dan weten hoe kwetsbaar de doelwitten zijn. Andere bronnen zeggen dat de VS zelf ook prioriteiten doorgeeft bij het kiezen van doelen.

                                          16:04

                                          Gisteren

                                          De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft er bij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump op aangedrongen om een vredesdeal voor elkaar te krijgen, zoals hij dat ook in Gaza heeft gedaan.

                                          'Als de oorlog in één regio kan stoppen, dan kunnen andere oorlogen toch zeker ook worden beëindigd - waaronder de Russische oorlog', schreef Zelensky na afloop van een telefoongesprek met Trump op Facebook.

                                          De Oekraïense president sprak van een 'positief en productief' gesprek. Hij zei Trump te hebben gefeliciteerd met zijn succes in het Midden-Oosten. Ook bespraken de twee de Russische aanvallen op de Oekraïense infrastructuur voor de energievoorziening. 'We hebben gesproken over manieren om onze luchtverdediging te versterken, en over concrete afspraken, waar we aan werken, om dit te kunnen realiseren. Er zijn goede mogelijkheden en ideeën om ons echt sterker te maken', aldus Zelensky op X.

                                          Comment


                                          • Daar gaat dat fascistische tuig weer door de straten hoor... met een prinsen-vlag (van de NSB) nota bene.. 'Nooit weer' zeiden we ooit.. 'we zijn weer zover' lijkt me nu overduidelijk..

                                            https://www.nu.nl/binnenland/6372144...amsterdam.html

                                            Comment


                                            • Originally posted by vuurwants View Post
                                              Daar gaat dat fascistische tuig weer door de straten hoor... met een prinsen-vlag (van de NSB) nota bene.. 'Nooit weer' zeiden we ooit.. 'we zijn weer zover' lijkt me nu overduidelijk..

                                              https://www.nu.nl/binnenland/6372144...amsterdam.html
                                              Er is niks mis met die vlag! Deze vlag diende als symbool van de machtige handelsonderneming en de Nederlandse zeevaart en handel tijdens de Gouden Eeuw, en gaf aan welke schepen, gebouwen of gebieden onder de VOC vielen..

                                              Gisteren hoorde ik je niet toen die linkse kneuzen met die afschuwelijke sjaaltjes de werkende mensen in de rotteredamse haven weer lastig vielen !

                                              Comment


                                              • Voor ultra-nationalisten is er inderdaad niks mis met fascisme..

                                                Comment


                                                • of die 50 andere demonstraties en rellende linkse gasten die universiteiten slopen, Paleis op de Dame met 1 miljoen schade vernielden, Joodse studenden bedreigden etc

                                                  PS mede door de VOC tijd hebben wij welvaart en hebben de nakomelingen van de slaven nu een goed leven in rijke welvaart

                                                  Comment


                                                  • Buckie en @theo1... ik had het over de Prinsenvlag.. lezen graag. Staat symbool voor fascisme door NSB (o.a)

                                                    Comment

                                                    Working...
                                                    X