Banner mainpage

Collapse

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nederlands voetbal topic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depay is alsnog gearriveerd😉

    Comment


    • https://www.telegraaf.nl/sport/voetb.../95571149.html


      Marco van Basten. © PRO SHOTSMarco van Basten haalt uit richting Ajax na onthulling John van ’t Schip: ’Er lopen kabouters en clowns rond’

      AMSTERDAM- John van ’t Schip heeft bij het Ziggo Sport-programma Rondo een onthulling gedaan over zijn vertrek bij Ajax. De voormalig trainer van de recordkampioen zou in de zomer van 2024 in een nieuwe functie verder gaan, maar daar is het nooit van gekomen. Marco van Basten is vervolgens verbolgen over de houding van Ajax.

      ’San Marco’ begint het programma over Ajax-directeur Alex Kroes. ,,Kroes is twee jaar geleden begonnen en ik denk: een jongen die in de spelersmakelaardijwereld zit, die zal wel weten hoe het gaat. Maar er wordt tot nu toe niets van gebakken.”

      Dan gaat het verder richting Van ’t Schip. Hij zou een functie krijgen als ’voetbalman’ naast Kroes. ,,Die functie was er niet meer. Of die functie me is aangeboden? Ja, want dat heb ik ook getekend. In acht maanden veranderen alleen veel dingen. Alex werd in plaats van algemeen directeur, technisch directeur. Marijn Beuker (directeur voetbal, red.) kwam...”

      Kabouters en clowns


      Hij vervolgt: ,,Ik zou klankbord worden van Maurice Steijn, ik zou Kelvin de Lang gaan ondersteunen en Klaas-Jan Huntelaar helpen. Dat was aanvankelijk waar ik me mee bezig zou gaan houden. Datgene wat ik zou gaan doen, ben ik niet gaan doen.”

      Van Basten haakt dan vol ongeloof in: ,,John is een echte Ajacied. Hij weet wat er bij de club gebeurt en hoe het allemaal werkt. Die sturen ze weg.” Van ’t Schip: ,,Ze hebben het dusdanig gekaderd, dat ik wegging.”

      Van Basten - ook ex-trainer van Ajax - is zichtbaar geïrriteerd en sluit af: ,,Mensen die van waarde zijn, sturen ze weg. Nu lopen er allemaal kabouters en clowns rond.”


      Comment


      • https://www.telegraaf.nl/sport/voetb.../95561033.html


        Marcel Brands met Earnest Stewart. © ANP/HHGeld klotst tegen de plinten bij PSV, dat coëfficiëntenranking angstvallig in de gaten houdt

        EINDHOVEN- Kort na zijn aantreden als algemeen directeur van PSV luidde Marcel Brands drie jaar geleden de noodklok over de hoge afschrijvingen op transfersommen en het tekort op de begroting. Dat jaarlijks 40 miljoen euro goedgemaakt moest worden uit transfers legde een te hoge druk op de club, vond Brands toen.

        Door de 68 miljoen euro, die afgelopen zomer aan transfergelden is betaald, zijn de jaarlijkse afschrijvingen op transfersommen drie jaar later gestegen richting 40 miljoen euro, maar PSV staat er inmiddels vele malen beter voor.

        „De afschrijvingen zijn hoog, maar het is ook de markt die zich ontwikkelt en de club die zich ontwikkelt. Een groot verschil is bovendien dat de jaarlijks -10 miljoen euro op de begroting nul is geworden door een beter operationeel resultaat”, aldus financieel directeur Jaap van Baar, die over het seizoen 2024/2025 goede resultaten kon presenteren. PSV heeft een nettowinst van 7,8 miljoen euro behaald, een recordomzet van 170 miljoen euro neergezet en het eigen vermogen opgevoerd naar 48 miljoen euro.

        Eigen vermogen PSV geeft lucht


        Dat eigen vermogen geeft PSV wat meer lucht en maakt het mogelijk om wat meer risico te nemen bij het investeren in de selectie. „De buffer maakt dat we iets meer risico kunnen nemen, maar dat heeft ook te maken met hoe onze begroting eruit ziet”, aldus Van Baar.

        „We hebben meer media-gelden dan een paar jaar geleden, ook doordat we Ajax voorbij zijn op de tienjaarsranking voor de mediagelden, en hebben meer commerciĂ«le inkomsten. De begroting is een stuk gezonder geworden en daardoor zijn we in staat om meer risico te nemen. Anderzijds is het ook zo dat we door de zesde plek op de landenranking als club niet naar één seizoen kijken, maar quitte willen draaien over een periode van drie jaar en daardoor ruimer kunnen begroten. Dat zou anders het geval zijn als we maar één Champions League-plek zouden hebben.”

        Champions League-plekken onder druk


        Maar die zesde plek staat wel zwaar onder druk en zoals de zaken er nu voor staan, gaat Nederland die zesde plek en de twee vaste startbewijzen voor de Champions League in het seizoen 2027/2028 kwijtraken.

        „Voor ons zou dat betekenen dat het in onze meerjarenbegroting waarin we nu twee van de drie jaar Champions League durven in te tekenen, met één vaste Champions League-plek behoorlijk risicovol is met twee geduchte concurrenten binnen Nederland. Dat gaat zeker wel iets betekenen”, aldus Van Baar. „Het zou voor ons heel belangrijk zijn dat Nederland die zesde plek vasthoudt. Dat gaat dit jaar waarschijnlijk nog wel lukken, maar als we die plek kwijtraken wordt dat wel een grote uitdaging.”

        Quitte spelen


        Een jaar Champions League missen zou PSV niet aan de bedelstaf brengen. „In een Europa League-jaar mikken we op de nullijn en is er natuurlijk ook een buffer”, aldus financieel directeur Van Baar. Maar bij het teloor gaan van de zesde plek zal er niettemin minder ambitieus begroot moeten worden.

        „Over drie jaar bekeken moeten we quitte spelen. Door de buffer die we nu hebben, betekent het in dat geval niet dat we meteen rigoureus mensen moeten ontslaan en dat soort dingen”, aldus algemeen directeur Marcel Brands. „Maar je zult dan wel iets met je loonkosten moeten gaan doen.”
        Personeelskosten leeuwendeel uitgaven


        De personeelskosten zijn het leeuwendeel van de uitgaven bij een voetbalclub. In het seizoen 2024/2025 bedroegen die zelfs 89,9 miljoen euro. Die waren dit seizoen extra hoog door onder andere de Champions League-premies. „Het premiestelsel zorgt voor flexibiliteit in je loonkosten. In de Champions League worden premies betaald, in de Europa League niet. Door middel van transfers kun je je personeelslasten verder omlaag brengen”, weet Van Baar.

        „Dan moeten we naar de nullijn en dat kan ook met Europa League-voetbal. Maar je huidige selectie is een Champions League-selectie en daarin zul je dan wel concessies moeten doen. Dan zul je bij een verkoop van een speler bijvoorbeeld moeten kijken of je dat intern kunt opvangen.”

        Comment


        • https://www.voetbalprimeur.nl/nieuws...ling-grim.html





          Derksen foetert om Ajax-versterking: 'Helemaal belachelijk, het is lachwekkend'


          Vandaag om 06:43
          Update: Vandaag om 06:43
          85Reacties
          'Lachwekkend', noemt Johan Derksen de keuze van Ajax om Fred Grim toe te voegen aan de technische staf. Het gezicht van Vandaag Inside heeft een (voormalig) doelman naar eigen zeggen nog nooit verstandig over voetbal horen praten.

          Ajax en hoofdtrainer John Heitinga kwamen onlangs tot de conclusie dat er een nieuwe assistent toegevoegd moest worden aan de technische staf. De Amsterdammers probeerden aanvankelijk Thomas van Duivenvoorde los te weken bij De Graafschap, maar dat lukte niet. Uiteindelijk schakelde Ajax door naar de zestigjarige Grim, die maandag werd gepresenteerd.

          "Helemaal belachelijk", rept Derksen bij Vandaag Inside. "René", richt De Snor zich vervolgens tot tafelgenoot Van der Gijp. "Als jij iemand naast Heitinga zet, dan zeg je dus eigenlijk: je functioneert niet, je kan er geen klote van. Dan moet je met hem stoppen. Nu hebben ze vier onbenullen in de technische leiding zitten."

          Grim was vroeger doelman van SC Cambuur en Ajax. Daar is Derksen allerminst van onder de indruk. "Heb je weleens een keeper verstandig over voetbal horen praten? Het is lachwekkend", besluit de voormalig hoofdredacteur van Voetbal International.

          Comment


          • https://www.voetbalprimeur.nl/nieuws...arcijfers.html

            FC Twente presenteert geweldige jaarcijfers: Tukkers boeken recordomzet

            Comment


            • Oranje zeer slecht tegen Malta

              Comment


              • Depay vandaag weer in de basis bij Nederland tegen de Finnen.

                Comment


                • Fenerbahce wil Timber v Feyenoord overnemen in de winterstop.

                  Comment


                  • Oranje wint vrij simpel van Finland met 4-0 met hoofdrol voor Depay

                    Comment


                    • Malen en Depay waren de 2 beste spelers op het veld vanavond.

                      Comment


                      • en Frenkie de Jong was top, al zie je dat minder goed.

                        Comment


                        • Ajax ook met Fred Grim als trainer erbij thuis verliezend van AZ ,de problemen stapelen zich daarop.

                          PSV houdt de druk op Feyenoord na winst op GA Eagles met 2 goals van gelegenheidsspits Guus Til.

                          Comment


                          • mijn Twente pakt gelukkig via omstreden penalty in laatste minuut gelijkspel 3-3 tegen NEC

                            Comment


                            • https://www.telegraaf.nl/sport/voetb.../98491399.html


                              Wout Weghorst geeft een elleboog aan Wouter Goes. © Instagram ESPNWout Weghorst deelt elleboogstoot uit aan Wouter Goes: ’Hij zoekt mijn elleboog op, slim uitgelokt’

                              AMSTERDAM- Wout Weghorst ontsnapte in de slotfase van Ajax-AZ (0-2) aan een rode kaart na een tamelijk bizarre elleboog op Wouter Goes. De Ajax-spits vindt dat de AZ-verdediger de elleboog opzocht. ,,Hij heeft het slim uitgelokt.”

                              Weghorst: ,,Ik wist natuurlijk wel dat hij hem zou afkeuren. Nee, ja, dat is wel een overtreding”, zegt hij bij ESPN bij het zien van de beelden. Hij vervolgt: ,,Ik geef geen elleboog. Ik heb helemaal geen zin hierin”, aldus een verbeten Weghorst.

                              Maar na enig aandringen gaat hij er toch verder op in. ,,Je weet dat hij op een bepaalde manier de duels aangaat. Hij zoekt vol die elleboog op. Ik moet die elleboog niet omhoog doen”, zegt hij wel zelfbewust.

                              Slim uitgelokt door Wouter Goes


                              Weghorst: ,,Uiteindelijk is het een overtreding. Hij heeft het slim uitgelokt en de scheidsrechter ging er slim in mee.” De Ajax-spits vindt dat zijn ploeg slecht heeft gespeeld. ,,Dit was een slechte wedstrijd. We beginnen goed. Maar na die tegengoal komen we in een neerwaartse spiraal. Dat resulteerde in een slechte prestatie.”

                              Weghorst ziet het met lede ogen aan. ,,We moeten karakter tonen. Er is een verschil in beleving. De selectie is zoals hij is. Het is gewoon slecht. Natuurlijk wil je het positief zien. Maar uiteindelijk mis je in de tweede helft de urgentie. In het hedendaagse voetbal moet je er dan staan.”

                              Overigens vindt Weghorst dat hij in de eerste helft een strafschop had verdiend. ,,Dit is gewoon een penalty toch? Hij tikt toch mijn been weg? Ik ben niet iemand van de schwalbes. Als je het mij vraagt is het een strafschop.”

                              Comment


                              • https://www.voetbalprimeur.nl/nieuws...rtinfarct.html

                                Oef... Royston Drenthe getroffen door herseninfarct..

                                Comment


                                • Feyenoord walst over Heracles heen, 0-4 bij rust in Almelo , 3x Ueda

                                  Comment


                                  • 0-7 geworden...

                                    Comment


                                    • https://www.voetbalprimeur.nl/videos...jn-wissel.html

                                      Gloukh is woedend na wissel en maakt veelzeggend gebaar richting Heitinga




                                      Oscar Gloukh kon zijn frustratie niet verbergen na zijn wissel in het duel tussen Ajax en AZ (0-2) van zaterdagavond. De spelmaker werd tot onbegrip van het publiek vervangen door James McConnell. Gloukh reageerde woedend, terwijl in de Johan Cruijff ArenA een striemend fluitconcert te horen was.

                                      Comment


                                      • https://www.voetbalprimeur.nl/nieuws...s-benoemd.html

                                        "Je kan Heitinga niets kwalijk nemen, omdat het schande is dat hij is benoemd"

                                        Jack van Gelder is uitgesproken na de nederlaag van Ajax tegen AZ. Volgens de presentator en commentator is John Heitinga niet goed genoeg, maar is een ontslag van de trainer een lastig verhaal.

                                        "Zo slecht is de selectie niet, maar er zit geen vertrouwen in", oordeelt Van Gelder over de Amsterdammers bij De Oranjezondag. Hij erkent dat Heitinga daarin blaam treft. "Dat is helemaal aan de trainer. Maar ik vind dat je Heitinga eigenlijk niets kwalijk kan nemen, omdat het een schande is dat hij is benoemd. Als hij twee jaar geleden niet goed genoeg is..."

                                        Van Gelder is ook duidelijk over de steun van Alex Kroes, die niet van plan is om Heitinga te ontslaan tenzij een volle Johan Cruijff Arena zich tegen de oefenmeester keert. "Dat is de goden verzoeken. Er moet wat gebeuren. De enige mazzel voor Heitinga en Kroes is, dat Ajax geen geld heeft. Ze kunnen ze niet ontslaan, want ze hebben geen halve stuiver. Dat wordt ook nog een keer probleem."

                                        Comment


                                        • https://www.ad.nl/voetbal/column-wil...nken~abafabcb/

                                          Alex Kroes © Pro Shots / Toon Dompeling

                                          Column Willem van Hanegem | De woorden van Alex Kroes tonen aan hoe diep Ajax is gezonken


                                          Column

                                          Bij Ajax zijn zowel de spelers als de trainer volledig de weg kwijt, concludeert Willem van Hanegem na de 0-2 nederlaag tegen AZ. „Vanaf minuut één zag ik een overspannen elftal aan het werk en John Heitinga deed al net zo gek langs de lijn”, schrijft hij in zijn column. En uitspraken van technisch directeur Alex Kroes maken het nog extra pijnlijk.

                                          Ik ben benieuwd wat Alex Kroes heeft voorspeld voor de wedstrijd Chelsea-Ajax. Ik las dat hij in een interview met een supportersblad van Ajax had gezegd dat hij voor Inter thuis een 1-0 nederlaag als prima zag en Olympique Marseille uit zou volgens hem zomaar 3-0 kunnen worden.

                                          Eerlijk is eerlijk, de technisch directeur van Ajax zat er tweemaal niet ver naast. Maar het zegt ook wel hoe diep Ajax is gezonken. In Amsterdam vonden ze zichzelf altijd het beste, al speelden ze tegen Real Madrid. En eerlijk is eerlijk, vaak lieten ze het zien. Op basis van voetbal.

                                          Zaterdag tegen AZ zag ik vanaf minuut één een overspannen elftal aan het werk en John Heitinga deed al net zo gek langs de lijn. Schreeuwen rond overtredingen van AZ die vaak weinig voorstelden en zelf met zijn ploeg voortdurend kiezen voor uitdelen en fysieke duels en totaal geen oog meer hebben voor het voetballende gedeelte.

                                          Davy Klaassen lijkt wel een worstelaar, maar het meest schrijnende voorbeeld ging vooraf aan de treffer van Youri Baas, die werd afgekeurd omdat Wout Weghorst een elleboog uitdeelde aan Wouter Goes. Ze zijn met van alles bezig, maar niet met voetballen. Dat Weghorst het zelf weinig vond, interesseert mij weinig. Er rijden in Nederland ook mensen op volle snelheid door rood licht en die vinden het ook gek als ze worden aangehouden.

                                          Heitinga lijkt in niets meer op de jongen van afgelopen zomer toen hij vol goede moed aan het seizoen begon. Ik zie pure stress, wanhoop dat het maar niet beter gaat. Als trainer ben je dan geneigd spelers te sparen, ze te vriend te houden.

                                          En dan krijg je zo’n Oscar Gloukh die gek genoeg is gaan denken dat hij het wel heel erg goed doet dit seizoen. Dat komt ook omdat de mensen die in het verleden spelers als Johan Cruijff, Marco van Basten, Dennis Bergkamp en Hakim Ziyech voor hun neus zagen excelleren opeens doen alsof Gloukh een fenomeen is.

                                          Als hij niet mee wil verdedigen, zet Heitinga er maar een paar verdedigend ingestelde spelers in, Gloukh moet spelen. Die zou ik als trainer even bij zijn oren grijpen deze week. Dat overdreven gedweep met middelmaat, dat past ook helemaal niet bij Ajax.

                                          En dat gezanik dat de selectie simpelweg niets voorstelt, dat houdt ook maar niet op. Telstar heeft spelers bij de amateurs weggehaald en de trainer heeft ze aan het voetballen gekregen. AZ is wisselvallig, maar die ploeg raakte wel Ruben van Bommel, Jayden Addai, David MĂžller Wolfe en Ernest Poku kwijt en zaterdag waren Jordy Clasie en Mexx Meerdink geblesseerd. En nog waren ze veel beter dan Ajax.

                                          Bij Ajax doen ze gewoon steeds gekker. Mika Godts is qua potentie best een aardige speler, maar die hoor ik na zo’n slechte periode doodleuk zelf zeggen dat hij met Kvaratskhelia en Neymar momenteel tot de drie ‘leukste’ linksbuitens behoort. Wat gaat er dan om in je hoofd? Ik zie het zelden tot nooit en ik vraag me af wie wel.

                                          Voor PSV en Feyenoord is dit Ajax natuurlijk geen concurrentie. Al was PSV ook niet geweldig hoor. Ook na 2-0 was de buit daar nog niet binnen. Feyenoord won wel heel erg makkelijk. Daar kon de blik al snel naar de kraker van zondag in de Kuip: Feyenoord-PSV, de kans voor Feyenoord om een gat te slaan.

                                          Comment


                                          • https://www.telegraaf.nl/sport/voetb.../98923663.html


                                            Wesley Sneijder. © Gonzales Photo/Tommaso FimianoWesley Sneijder snapt niks van Ajax-directeur Alex Kroes: ’Hier treed je toch niet mee naar buiten?’

                                            Het interview van Alex Kroes met AjaxLife heeft veel stof doen opwaaien. De technisch directeur van Ajax deed diverse opmerkelijke uitspraken, die ook door Wesley Sneijder met verbazing zijn gelezen.

                                            Het gaat in dit geval dan met name om de voorspellingen van Kroes voor de Champions League-wedstrijden tegen Internazionale en Olympique Marseille.

                                            Kroes vertelde in het interview: „Op de dag van de wedstrijd tegen Olympique Marseille vroeg iemand mij wat het ging worden. ’3-0 voor Marseille,’ antwoordde ik. Hoe ik dat kon zeggen
 En bij Ajax-Inter? ’Als we met 1-0 verliezen, ben ik niet ontevreden,’ zei ik vooraf tegen onze trainers.”

                                            Sneijder reageerde maandag in het programma Rondo van Ziggo Sport. „Belachelijk”, aldus de oud-middenvelder. „Je hoeft daar ook geen antwoord op te geven en je hoeft het ook niet te vermelden. Hier ga je toch niet mee naar buiten treden?”

                                            Bijval van Alex Pastoor


                                            Er was bijval aan de tafel voor de recordinternational van Oranje van Alex Pastoor. „Dit komt op mij over alsof je de rode loper uitrolt, zo van: het kan allemaal nóg slechter. Bij een sportman komt dit toch nooit in je op? Al moet je met Ajax naar FC Barcelona of PSG, dan ga je toch proberen te winnen? Je kunt je trainer wel beschermen, maar niet door dit soort dingen te zeggen.”

                                            Comment


                                            • Waarom koopt Ajax een geblesseerde spits? (Dolberg)

                                              Comment


                                              • prachtag toch?

                                                Comment


                                                • https://www.voetbalprimeur.nl/nieuws...akte-club.html

                                                  Van Gaal: 'Ik lees verschillende dingen over Ajax, maar de club is kapotgemaakt'

                                                  Comment


                                                  • PSV walste gisteren via een wervelende voetbalshow over Napoli heen, 6-2!

                                                    Comment

                                                    Working...
                                                    X