Banner mainpage

Collapse

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nederlands voetbal topic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://www.telegraaf.nl/sport/voetb.../89759475.html


    Aanvoerder Alexander Büttner op het trainingsveld van Vitesse met veel nieuwe ploeggenoten en proefspelers. © ANP/HHHoe Arnhemse club onder grote tijdsdruk laatste voorbereidingen treft voor late instroom in Keuken Kampioen Divisie met spelers die op laatste moment zijn binnengestapt

    Vitesse haalt deadline en kan spelen: ’Niet normaal wat we in een week hebben bereikt’

    ARNHEM - Vitesse is erin geslaagd om tijdig het benodigde aantal spelers in te schrijven voor het duel met Jong AZ van vrijdagavond, waarmee de Arnhemse club alsnog instroomt in de Keuken Kampioen Divisie.

    Het draaide wel weer uit op haastwerk, net voor de deadline van 12 uur. Te zien was hoe voormalig algemeen directeur Timo Braasch, die als lid van het technisch hart nog steeds een dikke vinger in de pap heeft, paniekerig heen en weer draafde door het kantoorgebouw en enkele spelers, onder wie de nieuwe Duitse spits Elias Huth, moesten in allerijl van het trainingsveld worden gehaald om nog enkele formaliteiten te vervullen.

    Alexander Büttner, een van de Vitesse-spelers die de club gedurende de crisissituatie door de intrekking van de proflicentie altijd trouw is gebleven, erkende dat hij niet alle spelers met wie hij donderdagochtend op het trainingsveld stond, al van naam kende.

    Behalve enkele nieuwelingen waren er ook proefspelers, onder wie Patrick Joosten (ex-FC Utrecht en ex-Willem II). ,,Het is geweldig om weer naar een wedstrijd te kunnen toewerken. Ik ben hier altijd op blijven hopen, maar op een gegeven moment werd gezegd dat we nog maar 1 procent kans hadden. Dan houd je er rekening mee dat het wel eens over zou kunnen zijn. En nu gaat het allemaal toch weer beginnen voor ons. Ik kan niet wachten om te gaan spelen”, aldus de captain.
    Vier nieuwelingen


    Trainer Rüdiger Rehm heeft inmiddels vier nieuwelingen kunnen verwelkomen, die een dag voor het duel met Jong AZ door Vitesse zijn gecontracteerd: de Duitse doelman Maximilian Brüll, voormalig reservedoelman van Borussia Mönchengladbach, Marco Schikora, een Duitse middenvelder die eerder speelde voor SV Sandhausen, Erzgebirge Aue en FSV Zwickau, Nathan Markelo, een rechtsback met een verleden bij onder andere FC Twente, Fortuna Sittard en Roda JC, en Elias Huth, een Duitse spits, die eerder speelde voor onder andere Rot-Weiss Erfurt, 1.FC Kaiserslautern en Jahn Regensburg.

    Na slechts één training gaat Nathan Markelo (uiterst links) al met Vitesse spelen in Alkmaar. © ANP/HH
    Markelo gaat vrijdagavond in Alkmaar spelen (aanvang 20.00 uur) met maar één training in de benen. ,,Het is een beetje een chaotische week geweest. Mijn zaakwaarnemer vroeg me vorige week vrijdag of ik maandag een oefenwedstrijd bij Vitesse wilde spelen. In de avond belden ze al dat ze me wilden contracteren. Woensdagavond heb ik getekend en donderdag voor het eerst getraind.

    Markelo: „De situatie van Vitesse is natuurlijk bijzonder. Ik denk dat iedereen er extra op gebrand is om iets te laten zien, omdat Vitesse eerst niet mocht meedoen. Dat geeft extra kracht aan spelers. Iedereen gaat niet honderd, maar duizend procent geven. Ik denk dat we daardoor niet hoeven onder te doen voor andere teams.”


    Vitesse-coach Rüdiger Rehm heeft een krankzinnige periode achter de rug bij de Arnhemse club, maar kan nu toch eindelijk aan het seizoen beginnen. © ANP/HHTrainer Rehm beleefde diepe dalen


    Rehm ging de afgelopen maanden door een achtbaan bij Vitesse. ,,Ik ben tien weken in dienst, maar het voelt als twee jaar. Er is zo ongelofelijk veel gebeurd. We hebben eerst wekenlang met het toenmalige team toegewerkt naar het seizoen. Na de intrekking van de licentie viel het team uit elkaar en stond ik met steeds minder spelers op het veld”, aldus de Duitse coach.

    „Op een gegeven moment waren het er nog maar zes: vijf veldspelers en één keeper. Dan deed ik maar een afwerkoefening op een doel, vooral ook om er een beetje plezier in te houden. Dat was niet makkelijk. Ik heb steeds geprobeerd de koppies hoog te houden, maar het was echt lastig om iedereen gemotiveerd te houden. Ik ben zelf wel steeds positief gebleven, al heb ik ook wel eens gedacht ’het wordt nu wel echt penibel’.”

    Rehm: „Op een gegeven moment kon het gras niet eens meer gemaaid worden. Maar ik heb alles steeds geaccepteerd en ben doorgegaan. Vrienden zeiden tegen me: ’Wat doe je daar nog, dat gaat toch niks meer worden.’ Maar ik ben erin blijven geloven. Ik heb altijd gezegd: ik blijf tot het bittere eind.”

    Tranen van geluk


    De kentering kwam toen vorige week de uitspraak van het Gerechtshof kwam en de intrekking van de proflicentie werd geschorst, waardoor Vitesse alsnog kan deelnemen aan de Keuken Kampioen Divisie. ,,Dat was een ongelofelijk en onvergetelijk moment. Heel emotioneel. Door het hele gebouw gingen de emoties. De spelers vielen elkaar in de armen, medewerkers omhelsden elkaar. Er waren veel tranen, ook bij mijzelf.”

    Rehm; „Het was ook opluchting. De druk was zo enorm opgebouwd. Er viel echt iets van je af. We zijn toen naar de Korenmarkt gegaan. Daar zag je ook de pure emotie en wat het betekende voor de stad en de supporters, dat de licentie er weer is. Nu moeten we het als vereniging beter gaan doen dan de afgelopen jaren.”

    Routinier Büttner beleefde de ontlading ook intens. ,,Ik zal dat moment mijn leven lang niet meer vergeten. De assistent-trainer kwam naar me toe rennen en zei ’ik heb iemand nodig om te vertalen, want volgens mij is het goed nieuws.’ Samen renden we naar boven en daar vloog de trainer me in de armen. Je zag mensen huilen van geluk, iedereen werd gek van vreugde. Alle mensen van de club, maar ook de supporters hebben de afgelopen weken in een hel geleefd. Die verdienden het goede nieuws.”
    Liefde voor de club


    Büttner was één van de acht eerste elftal-spelers die Vitesse na het aanvankelijke verlies van de proflicentie niet de rug toekeerden. ,,Het is natuurlijk jammer dat al zo veel spelers zijn vertrokken, want we hadden echt een goed team staan. Ik had ook weg gekund, maar ik ben gebleven uit liefde voor de club. Ik heb veel aan Vitesse te danken. Ik zou ook met Vitesse de amateurs in zijn gegaan als het zover was gekomen. Het voelde niet goed om in deze situatie weg te gaan. De afgelopen tijd is niet gemakkelijk geweest. We stonden soms met vijf of zes man op het veld, maar het is het allemaal waard geweest.”

    Na de onverwachte kentering was er veel werk aan de winkel, want in allerijl moest er een nieuwe selectie worden opgebouwd.

    ,,Het is een razendsnelle week geweest”, aldus Rehm. ,,Er zijn zo veel dingen te doen. Als ik ’s avonds met mijn vrouw bel, zeg ik steeds ’de dag is weer omgevlogen’. Het is ook een mooie week, omdat we toewerken naar een doel. We doen het allemaal voor de wedstrijd van vrijdag. We kijken ernaar uit om vrijdag de best mogelijke prestatie op de mat te leggen, die op dit moment haalbaar is. Ik ben ervan overtuigd dat de spelers honderd procent gaan brengen. Het is niet normaal wat wij als vereniging allemaal bereikt hebben in een week tijd.”

    Comment


    • Transfer Hilgers van de baan: verdediger komt niet weg en blijft bij Twente

      Comment


      • Vitesse kansloos tegen Jong AZ

        Comment


        • https://www.ad.nl/voetbal/live-eredi...bank~a2c2308e/


          LIVE eredivisie | Heitinga gooit elftal om en passeert Gloukh en Moro tegen PEC, ook Dolberg nog op de bank


          eredivisieAjax ging met een kater de interlandbreak in, na een 1-1 gelijkspel tegen FC Volendam. De Amsterdammers hopen zich thuis tegen PEC Zwolle te herpakken. Boekt de ploeg van John Heitinga een zege? Volg het hier vanaf 16.30 uur live.

          Raúl Moro op de bank

          Pijnlijk voor Raúl Moro. De Spaanse aankoop stond tot nu toe in alle competitieduels in de basis (2x vanaf links en 2x vanaf rechts), maar is zijn basisplaats kwijt. Na de wedstrijd tegen Volendam (1-1) was Heitinga al kritisch over het spel van de buitenspeler.
          Raul Moro © Pro Shots / Stanley Gontha

          Opstelling van Ajax

          Toch opvallend: aankopen Gloukh en Moro verhuizen naar de bank. Dolberg begint nog niet in de basis. Heitinga laat Weghorst starten in de spits.


          Comment


          • Heerlijke voetbalshow in Nijmegen, NEC - PSV 3-5

            Comment


            • https://www.telegraaf.nl/sport/voetb.../90241767.html


              Anis Hadj Moussa juicht na de 1-0. © ANP/HH
              De Kuip ziet dubbel rood, ook club uit Friesland eindigt met tien man

              Rood Hadj Moussa, maar Feyenoord is na minieme zege op Heerenveen weer koploper Eredivisie

              ROTTERDAM - De zaterdagavond was door PSV en NEC al voorzien van spektakel, maar in De Kuip zorgden Feyenoord en Heerenveen óók voor vuurwerk. Daar klaarde de lucht rood door de kaarten die scheidsrechter Robin Hensgens uitdeelde. Eerst een aan Feyenoord-aanvaller Anis Hadj Moussa voor een aanslag op Vasilios Zagaritis, daarna eentje aan Hristiyan Petrov voor een zelfde charge bij Feyenoord-spits Ayase Ueda. Met tien tegen tien pakte Feyenoord toch de winst: 1-0.

              Hensgens trok als scheidsrechter sowieso de aandacht, want in de slotfase moest hij de wedstrijd stilleggen en verdween hij tot grote verbazing van een volle Kuip in z’n eentje naar de kleedkamer. Dat bleek uiteindelijk om een kapotte broek te gaan. Een zwart broekje hadden ze hem vanaf de Feyenoord-bank wel kunnen aanreiken, maar Hensgens wilde uiteraard een KNVB-broekje hebben.

              Het duel eindigde chaotisch, maar bood in het eerste uur wel normaal vermaak. Feyenoord was er veel aan gelegen om de koppositie te houden. Een van de eisen die Robin van Persie aan zijn elftal stelt is dat onder bijna alle omstandigheden en zeker in de eigen Kuip het initiatief moet worden gepakt. Daar lieten zijn spelers in de eerste helft tegen zijn oude ploeg Heerenveen geen misverstand over bestaan.

              Hadj Moussa blinkt uit


              Van Persie had ook een middenveld geformeerd waar wel creativiteit en energie in zit. Quinten Timber als aanjager, Luciano Valente tot vreugde van de supporters weer in de basis als man met verrassingen en Sem Steijn als het loopwonder achter de aanval. Die moesten vooral de buitenspelers Anis Hadj Moussa en Leo Sauer bedienen om uiteindelijk het doel van Heerenveen-keeper Bernt Klaverboer te belegeren.

              Nou, Klaverboer had ook letterlijk zijn handschoenen vol. Hadj Moussa ramde al vroeg op zijn vuisten, de dit seizoen zo sterk gestarte spits Ayase Ueda kopte van vijf meter snoeihard op het doel en zag zijn inzet ook gekeerd door de doelman van de Friezen. Maar tweemaal voor de rust moest Klaverboer capituleren bij droomaanvallen van de thuisclub. Dankzij de scherpe VAR leverde het slechts één doelpunt op voor Feyenoord. Hadj Moussa schoot na een fraaie pass van Valente door het hart van de defensie en een overstapje van Givairo Read de 1-0 binnen en hij dacht even later de assist te leveren voor de eerste goal van Leo Sauer dit seizoen.

              Buitenspel


              Maar de VAR houdt geen rekening mee met de schoonheid van een doelpunt. Er ging een fluwelen beweging bij de Algerijnse vleugelspits aan vooraf, maar toen stond hij al een paar centimeter buitenspel.

              Dat het trio Timber, Valente en Steijn op het middenveld stond had ook te maken met de toch wat langere afwezigheid van de Koreaan Inbeom Hwang en de Poolse international Jakub Moder. Voor beide ervaren spelers kwam het duel met de Friezen te vroeg. Bij het inhaalduel met Fortuna Sittard, komende woensdag opnieuw in De Kuip, zal het nog geen halszaak zijn. Maar richting de eerste Europese wedstrijd in Portugal tegen SC Braga wordt het wel noodzaak om dat duo aan boord te hebben.
              Hadj Moussa ziet rood


              Na de pauze drukte Valente opnieuw zijn stempel op het spel van de Rotterammers. Na een rush over 40 meter zag hij op de rand van het stafschopgebied Steijn volkomen vrij staan en die werd door hem op maat bediend. Steijn telde zijn goal al bijna, maar zag hoe Klaverboer er hoog in de hoek nog een handje tegen aan kon krijgen.

              Hadj Moussa voerde de druk op en dwong meteen daarna ook Klaverboer tot een redding. Maar dat zou meteen zijn laatste positieve bijdrage aan de wedstrijd zijn. Hadj Moussa schopte in een duel Heerenveen-linksback VAsilios Zagaritis van achteren en dat deed arbiter Robin Hensgens aanvankelijk af met een gele prent. Totdat de VAR hem maande toch m aar een kijkje op het scherm te gaan nemen. Hup, rode kaart. Einde wedstrijd voor Hadj Moussa.

              Weer geen aanvoerdersband voor Timber


              Van Persie besloot daarna niet om het laatste half uurtje te gaan verdedigen. Hij gooide er gewoon weer een buitenspeler in (ten koste van de zijn aanvoerder Steijn) en liet de piepjonge Aymen Sliti de rechtervleugel bezetten. Er kwam wel een verdediger bij, maar Bart Nieuwkoop verving slechts een andere verdediger: Givairo Read.

              Het meest opvallende aan de entree van Nieuwkoop was dat die meteen de aanvoerdersband om zijn arm kreeg. Met Steijn was natuurlijkd eerste aanvoerder verdwenen, met de rode kaart voor Hadj Moussa de tweede aanvoerder en met Read zijn derde man die de band zou moeten dragen. Timber stond nog wel in het veld, maar die mag van Van Persie gewoon de ’voetballende leider’ blijven…

              Van Persie vindt rode kaart voor Hadj Moussa onterecht


              Feyenoord-trainer Van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.

              Scheidsrechter Robin Hensgens bestrafte Hadj Moussa voor een overtreding op de enkel van Vasilios Zagaritis aanvankelijk met geel. Die kaart werd na tussenkomst van de VAR omgezet in rood. „Als je het beeld hier stopzet, ziet het er erger uit”, aldus Van Persie. „Hadj Moussa legt zijn voet als het ware op hem neer. Als je hebt gevoetbald, weet je dat je bij zo’n actie zijwaarts weer naar de grond gaat. Hij raakt hem zijwaarts op zijn standbeen. Dat was niet heel gelukkig.”

              Tot die rode kaart had Feyenoord het duel onder controle, oordeelde Van Persie. „We speelden goed, kregen genoeg kansen en gaven niets weg. Het zag er van onze kant goed uit”, sprak de coach. „Na die rode kaart werd het chaotisch en was het zoals vroeger op het pleintje: iedereen zijn eigen man en de beuk erin.”

              Met 12 punten uit vier duels is Feyenoord koploper. Van Persie: „En we hebben pas één doelpunt tegen. Daar ben ik heel erg tevreden over.”

              Comment


              • Sparta pakt de winst in blessuretijd in de derby tegen Excelsior

                Comment


                • Az wint, Utrecht verliest

                  Comment


                  • John vd Brom is de nieuwe coach van FC Twente

                    Comment


                    • Berghuis speelt niet tegen Inter

                      Comment


                      • PSV verliest thuis kansloos van 1 vd zwakkere tegenstanders due ze geloot hadden, is niet best

                        Comment

                        Working...
                        X